Çağlar Arası Müzik Yolculuğu

Karsanat (Karya Kültür ve Sanat Derneği), Dünya Kadına Şiddet Haftası kapsamında konser düzenliyor.

Çağlar Arası Müzik Yolculuğu

Dünya Kadına Şiddet Haftasında Bodrum Kadın Dayanışma Derneği yararına klasik müzik konseri gerçekleştirilecek. 26 Kasım Cuma Akşamı Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’ndeki konserde Ayşegül Kirmanoğlu, Elif Gökçe Türkili ve Göknil Özkök Sezener üçlüsü sahneye çıkacak. 

Derneğin yönetim kurulu başkanı Rezzan Şebin yaptığı açıklamada konser ile ilgili şu bilgileri aktardı:

"Karsanat  olarak, uzunca bir aradan sonra klasik müzik severlerle  buluşmanın heyecanı içindeyiz. 26 Kasım Cuma Akşamı Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ilk konserimiz, yeni kurulan Trio Mitos Gurubu’nun ‘Çağlar Arası Müzik Yolculuğu’ adını taşıyor. Sanatçılarımız farklı dönemlerin bestecileri olan Mozart, Uhl ve Schumann’ın eserlerini seslendirecekler.

Bilindiği üzere, 25 Kasım ve haftası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’dür. Karsanat olarak, bu önemli soruna dikkat çekmek ve Bodrum’un yıllardır kadına şiddete karşı mücadele eden derneği Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’ne destek amacı ile bu konserimizin gelirini onlara bağışlayacağız. O nedenle belli bir ücret ile biletleme yapmadık. Davetiyeler numaralı olarak Artçısanat’tan (Avenue AVM, Konacık) makbuz karşılığı temin edilebilecek.”

PROGRAM
W.A.MOZART  Kegelstatt trio  KV498
Andante
Menuetto
Rondo-Allegretto

ARA
R.SCHUMANN-Marchenerzahlungen op.132
Lebhaft,nicht zu schnell
Lebhaft und sehr markirt
Ruhiges Tempo,mit zartem Ausdruck
Lebhaft,sehr markrit
ALFRED UHL-Kleines konzert
Allegro con brio
Grave
Vivo