Çakıroğlu, Bodrum’da da Anıldı

Ege Üniversitesi’nde 6 yıl önce bıçaklanarak öldürülen üniversitenin Ülkü Ocakları sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Bodrum’da düzenlenen törenle anıldı.

Çakıroğlu, Bodrum’da da Anıldı

Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015'te öğrenciler arasında çıkan kavgada, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmiş, 7 kişi yaralanmıştı. Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 

Ölümünün 6’ncı yılında Fırat Yılmaz Çakıroğlu için MHP İlçe Başkanlığı tarafından Herodot Kültür Merkezi’nde bir anma programı gerçekleştirildi. Törene; MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törene ayrıca Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz da katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Bahattin Kul, şunları söyledi:

“Daha 24 yaşında koca yüreği vatan ve iman sevgisi ile doluyken hainlerce katledilen ülküdaşımız, bu saldırıda hayatını kaybetmemiş olsaydı ‘vatanını en çok seven ona hizmet edendir anlayışıyla okulunu bitirip tarih öğretmeni olacaktı. Tüm ülkücü şehitlerimiz ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anısına düzenlediğimiz bu anma programında genç ülküdaşlarımız, siz kıymetli konuklarımıza o günleri unutmamamız ve yad etmemiz için bu geceyi düzenledik.”

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel de duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bugün inancı, imanı, kararlılığı ve cesaretiyle davamıza mühürlenen, ülkücü şehitlerimizi ve şehadetinin seneyi devriyesinde ülkücü şehitler kervanının son temsilcisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu dua ve özlemle yad etmek için toplandık. Bundan 6 yıl önce Ege Üniversitesi’nde bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadet haberini aldığımızda boğazımızda düğümlenen o tarifsiz acıyı hala yaşamaktayız.”

MHP Muğla İl Başkanı Başkanı Mehmet Korkmaz da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Şehadete erişmesinin seneyi devriyesinde andığımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu, 12 günce başarıyla neticelendirilen Gara Operasyonu’nda şehadete erişen kahraman Mehmetçiklerimizi, bu vatan içi gözünü bile kırpmadan bir gül bahçesine gidercesine şehitler kervanına koşa koşa katılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. İnanıyoruz ki onlar Allah yolunda canlarını seve seve vermişlerdir. “

Konuşmaların ardından MHP Bodrum Sosyal Faaliyetler Birim Masası tarafından hazırlanan etkinlikler yapıldı. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi eşliğinde ülkücü şehitleri slayt şeklinde gösterildi, Zeynep Yoldaşer “Fıratım” şiirini okudu, saz eşliğinde Türküler söylendi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu belgeseli gösterildi, Zeybek gösterisi sunuldu. Ülkücü Yemini ile devam eden tören Kuran okunmasıyla son buldu.