ÇALDIKLARI PARA KASASINI KAÇARKEN DÜŞÜRDÜLER!

Bodrum'da bir benzin istasyonuna giren hırsızlar gözlerine kestirdiği para kasasını...

ÇALDIKLARI PARA KASASINI KAÇARKEN DÜŞÜRDÜLER!
Bodrum'da bir benzin istasyonuna giren hırsızlar gözlerine kestirdiği para kasasını çalarak araçlarının bagajına yükledi. Araçla geri geri giderken hırsızların kasayı düşürme anları ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Bodrum hastane kavşağında bulunan bir akaryakıt istasyonunda yıkamacı olarak çalışan E.Z.’isimli şahsın yanına gelen V.E isimli arkadaşı Akaryakıt istasyonundaki kasayı gördü. Kasada para olduğunu arkadaşları, M.O, R.İ, U.A, ve A.T’ye anlatan V.E. soygun için arkadaşlarıyla bir plan yaptı. Akaryakıt istasyonunu soymayı kafasına koyan zanlılar, keşif yaptıktan sonra harekete geçti. Beyaz bir araçla ile benzin istasyonuna gelen şahıslar daha sonra kasanın bulunduğu odaya girerek para kasasını aracın yanına kadar yerde sürükleyerek taşıdı. Kasayı aracın bagajına yükleyen hırsızlar tam kaçarken istasyon çalışanları tarafından fark edildi. Aracın üstüne giden çalışanlar hırsızları durdurmaya çalışırken, hızlı bir şekilde kaçmaya çalışan hırsızlar bagajdaki kasayı düşürdü. Çalışanlar hırsızları kovalamaya başlayınca zanlılar aracın kapısı ve bagajı açık bir şekilde olay yerinden uzaklaştı. Zanlıların kasayı çalma ve araca yükleyerek düşürme anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Akaryakıt istasyonu görevlileri olayı hemen polise haber verdi. Olay yerine gelerek araştırma yapan ekipler güvenlik kameralarını inceledi. Kameralara yansıyan görüntülerde aracın plakasının izole bantla kapalı olduğu görüldü. Olayla ilgili araştırmalarını genişleten ekipler, zanlıların istasyonda oto yıkama personeli olarak çalışan E.Z.’nin arkadaşları olduğunu tespit etti. Kimlikleri belirlenen şahısların kaldıkları eve baskın yapan polis ekipleri 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan V.E, M.O, E.Z, R.İ ve A.T. isimli şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından Bodrum adliyesine sevk edildi.

Benzin istasyonunda oto yıkamacıda çalışan E.Z’nin verdiği ilk ifadesinde olayla ilgisi olmadığını, hırsızlık yapanların yanına gelen arkadaşları olduğunu, zanlıların 5 gün önce Bodrum’a geldiklerini ve paraları bitince bu işe kalkıştıklarını söylediği öğrenildi.