Çalışmaların Yüzde 50'si Tamamlandı...

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum'da yapımı devam eden Turgutreis Yaşam Merkezi’nde, çalışmaların yüzde 50’si tamamlandı.

Çalışmaların Yüzde 50'si Tamamlandı...

16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri kapsamında en iyi proje dalında birincilik ödülü alan Turgutreis Yaşam Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. İçerisinde kent market, çocuk oyun parkı, seyir terası, atölye, dükkânlar, sergi alanları ve 72 araçlık otoparkın bulunduğu 7.312 metrekare alan üzerine kurulu Turgutreis Yaşam Merkezi inşaatının yüzde 50’si tamamlandı.

Özellikleri ile birçok fonksiyonu içerisinde barındıracak olan Turgutreis Yaşam Merkezi, bölgenin araç yoğunluğunu bünyesindeki otoparkla çözerek mevcuttaki yeşil etkiyi yeni fonksiyonlarla beraber çoğaltmayı hedefliyor. Yaşam merkezi, hal ile restoran servisini tek bir çatı altında toplayan kent market, yakın adaların gözlemleneceği seyir terası, şehrin çarşısına bakan sokakları çevreleyen atölye ve dükkânlardan oluşuyor. 7.312 metrekare alan üzerine kurulu yaşam merkezi park, yeşil rampa, yeşil çatı, meydan, avlu, teraslar, park sergi alanı, park performans alanı, park çocuk oyun alanı ile 6000 m2’lik açık kamusal mekândan oluşuyor.

Turgutreis Yaşam Merkezi projesi 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilen 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri kapsamında en iyi proje dalında 138 aday proje arasında birincilik ödülü aldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bodrum ilçesine kazandırılacak yeni yaşam merkezinin projesi mimar Yakup Atıl Beçin ve Büyükşehir Belediyesi ekibi tarafından hazırlandı.