Çalışmanın Zamanı ve Uzamasına Tepki!

Bodrum’da elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarının zamanlaması ve uzaması, vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Çalışmanın Zamanı ve Uzamasına Tepki!

ADM Elektrik dağıtım firması tarafından, Bitez Mahallesi Adliye Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar nedeniyle yol zaman zaman trafiğe kapatılıyor, trafik akışı ara sokaklardan veriliyor. 

Atatürk Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren esnaf ise çalışmaların zamanlaması ve uzamasına tepki gösteriyor. Bahse konu çalışmaların, kış boyunca Adliye Caddesi’nde yürütülen ve bölgedeki trafiğin kesildiği menfez çalışmaları esnasında yapılabileceğini kaydeden esnaf, “Tam iş yapacağımız zaman yolumuzu kapattılar” diyor. 

Güzergah üzerinde sık sık ana isale hattının patladığını ve tamir için sürekli iş makinelerinin yolu kazdığını da dile getiren kimi esnaf da yeraltına alınan elektrik kablolarının tehlike arz edebileceğini savundu. 

Bulvar üzerinde fırını bulunan Sedat Zırıh, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu bölgede çalışmalar bir haftadan beri devam ediyor. Bizi korona değil, bunlar vurdu zaten. Burada 5 tane personel çalıştırıyoruz. Artık dayanacak güzümüz kalmadı. Her gün bu adamlarla tartışmaktan bıktık. Ekmeğimizin peşinde koşuyoruz, başka bir şeyin değil. Burada bir tane iş yapamıyoruz. 100 TL ile dükkan kapatamıyorum. 5 tane personel çalışıyor. Günlük eksi 2 bin TL içeri giriyoruz” dedi.

Yine bölge esnaflarından Umut Aydoğan ise çalışmanın zamanlamasına tepki göstererek şöyle dedi:

“Kış boyunca yukarıda menfez çalışmaları vardı. 3 ay yolu kapattılar. O 3 ay içerisinde bu işi de yapabilirlerdi. Zaten biz Mart ayına kadar menfez çalışmasının sıkıntısını çektik. Şimdi de buranın kazısı. Yol girişi çıkışı kapalı. Zaten biz 21.00’dan sonra dükkanı kapatıyoruz. Çekimiz var, senedimiz var hiçbir şey ödeyemiyoruz. Bunun bir çözümü olması lazım. Sabahtan beri muhatap olacak birini arıyorum. Benim bildiğim mühendis beyaz baretli olur, beyaz baretli adama yolun ne zaman açılacağını soruyorum, bilgisi yok. Bu esnafa yazık, günah” şeklinde konuştu.