Çalışmayı Mahalle Sakinleri Engelledi

Turgutreis’te 14 metrelik imar yolunu açmak için giden Bodrum Belediyesi ekiplerine bölgedeki site sakinleri izin vermeyince sert tartışmalar yaşandı. Jandarmanın da geldiği olayda, yolun açılması önümüzdeki günlere bırakıldı.

Çalışmayı Mahalle Sakinleri Engelledi

Turgutreis’teki Nağme Sitesi’nde tel örgü ile kapatılan 14 metrelik imar yolunu açmak üzere Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleri ile siteye gitti. 

Site sakinleri ise Ali Hoca Burnu’nda devam eden projenin sahil yolunu kapatacağını iddia ederek, belediye ekiplerinin çalışmasına izin vermedi. Projenin tanıtım fotoğraflarında sahil yolunun ortadan kaldırıldığını ve proje yetkililerini müşteri gibi aradıklarında da yolun kapatılacağı yanıtını aldıklarını söyleyen mahalle sakinleri, araçlarını yola koyarak çalışmalara engel oldu. Yolu açma çalışmaları şimdilik durdu. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise Ali Hoca Burnu’nda sahil yolunun kesinlikle kapanmayacağını dile getirdi. Aras, bahse konu sitede yol açılınca altyapı çalışmalarının yürütüleceğini söyledi.