Can Dostların Evlerini Boyadılar

Bodrum’da anaokulu öğrencileri, kediler için yaptırılan evleri boyadı.

Can Dostların Evlerini Boyadılar

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Yönetimi, Oasis içerisinde yaz-kış yaşayan kediler için 10 adet kedi evi yaptırdı. Yaptırılan bu evleri, ismini 2013 yılında Ortakent’teki kazada yaşamını yitiren 3 yaşındaki Berhan Taha Bakır’dan alan anaokulunun öğrencileri boyadı. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Berhan Taha Bakır Anaokulu Neşeli Yüzler sınıfının yaklaşık 20 öğrencisi, ellerine fırçaları alıp can dostları için yapılan evleri rengarenk boyadı. Minikler, boyama etkinliği sırasında keyifli anlar yaşadı. 

Oasis AVM Halkla İlişkiler Yöneticisi Derya İlçi Koşbaşlı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bugün Berhan Taha BakırAnaokulu’nda çok güzel bir işbirliği için bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi Oasis Alışveriş Merkezi hayvan dostu bir AVM’dir . Sokak hayvanları ile ilgili birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik ve bu projelere devam ediyoruz. 'Barınaklar Çözüm Değil Ev Sizsiniz' ve hafta sonları Hayvan Hakları Derneği ile gerçekleştirdiğimiz sahiplendirme projeleri bunlardan bazıları. Şu anda buradaki öğrencilerimiz Oasis içerisinde yaşayan kedilerimiz için yaptırdığımız kedi evlerini boyuyorlar. Burada amacımız çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve bu konuda farkındalık yaratmak.”