Can Dündar'a 148 Bin Lira Ceza!..

Gazeteci Can Dündar'a, Bodrum'daki villasında orman alanını işgal etmek ve hazine arazisini usulsüzce çevirmekten 148 bin TL ecrimisil cezası kesildi.

Can Dündar'a 148 Bin Lira Ceza!..

MİT TIR'ları davasında devletin gizli belgelerini elde edip yayınlamaktan ceza alan, Almanya'ya firar ettiği için hakkında yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar'ın da Bodrum'daki villasında orman alanının işgal edildiği, ayrıca bir kısmının hazine arazisi içinde kaldığı tespit edilmişti. 

Dündar’ın Kumbahçe Mahallesi Çakırbaşı Sokak’ta bulunan lüks villanın 28 metrekaresinin Orman arazisi, 188 metrekaresinin ise Hazine arazisini işgal ettiğini tespit eden Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, mal sahipleri olan Can Dündar ve eşine 148 bin TL ecrimisil cezası kesti. 

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da orman arazisini işgal ettikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan konuya ilişkin Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin de ellerine ulaşan resmi yazılar sonunda villada inceleme yapacağı kaydedildi.