Karatay’ı Dolandıran Şahıs Yakalandı

2013 yılında Prof. Dr. Canan Karatay’ı dolandıran şahıslardan biri, Marmaris’te başka bir vatandaşı dolandırmak üzereyken ele geçirildi. Şahıs, polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

Karatay’ı Dolandıran Şahıs Yakalandı

Marmaris’te yaşamını sürdüren 80 yaşındaki İ.C.’yi telefonla arayan ve kendisini MİT görevlisi olarak tanıtan şahıs, “adınız soruşturmaya karıştı” diyerek İ.C.’nin yaklaşık 3 Milyon TL değerindeki 9.3 kg altınını aldı.

Altınları tanımadığı bir şahsa Armutalan Mahallesi Turgut Özal Caddesi üzerinde elden veren İ.C., bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak kendisini dolandıran şahıslardan şikayetçi oldu.  

ADANA’DA YAKALANDILAR

Yankesicilik-Dolandırıcılık Büro Amirliği ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce, şüpheli şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı. Bölgedeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Şahısların bir torba içerisindeki 9.3 kilo altını aldıktan sonra caddeden rahat tavırlarla yürüyerek gitmeleri güvenlik kamerasına yansıdığı tespit edildi. 

Yapılan çalışmalar neticesinde şüphelilerin H.D. ve A.Ç. isimli şahıslar olduğu ve Adana’da ikamet ettikleri belirlendi. Adana’da yapılan operasyonda H.D. ve A.Ç. isimli şüpheliler yakalandı.

ÇETEYE YÖNELİK OPERASYONDA 2 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Dolandırıcılık çetesine yönelik yapılan çalışmalar esnasında Marmaris’te yaşayan F.K.K. isimli vatandaşın yaklaşık 300.000 TL değerinde ziynet eşyasını aynı yöntemle dolandırmak için gelen M.K. ve İ.A. isimli şahıslar da suçüstü yakalandı. 

Gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından Marmaris Adliyesine sevk edileceği ve soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi. 

Öte yandan yapılan araştırmalar neticesinde olayın şüphelilerinden M.K.’nın 2013 Prof. Dr. Canan Karatay’ı dolandıran şahıslardan biri olduğu belirlendi.