Caner Yıldız, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Dün akşam üstü saatlerinde, kanser tedavisi gördüğü Bodrum'daki hastanede yaşama veda eden Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Caner Yıldız, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız için Muğla Valiliği önünde devlet töreni düzenlendi. Cenaze törenine Muğla Vali Vekili Ali Yılmaz, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, Muğla İl Jandarma komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Caner Yıldız'ın özgeçmişinin okunmasının ardından Muğla Müftüsü Yaşar Çapçı dua etti. Aile fertlerinin taziyeleri kabul etmesinin ardından Yıldız’ın Türk bayrağına sarılı naaşı Kurşunlu Camisi'ne getirildi.

Burada cuma namazına müteakip kılınan cenaze törenine "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programı kapsamında Muğla'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Yıldız'ın ailesine taziyelerini ileten Çavuşoğlu, eşi Nursen Yıldız, çocukları Serra ve Alp Yıldız ile görüştü. Çavuşoğlu, cami bahçesinde bulunan bir diğer cenazeye de katılarak yakınlarına taziyelerini iletti.

Yıldız'ın cenazesi Tören Mangası eşliğinde toprağa verilmek üzere Milas Şehir Mezarlığı'na götürüldü.

Bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen Yıldız, Bodrum Acıbadem Hastanesi Onkoloji Servisinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.


Muhabir : Durmuş Genç,Osman Akça