CANIM KARDEŞİM TATİL BOYUNCA OASİS'TE

TRT Çocuk kanalında yayınlanan lisanslı çocuk gösterisi Canım Kardeşim, Oasis Mini...

CANIM KARDEŞİM TATİL BOYUNCA OASİS'TE
TRT Çocuk kanalında yayınlanan lisanslı çocuk gösterisi Canım Kardeşim, Oasis Mini Kulüp’te sömestr tatili boyunca gösteriliyor. Oyun, Türk Aile yapısını anlatıyor.

Müge, Mine ve sevimli kedileri Mıncır karakterlerinin yer aldığı lisanslı çocuk gösterisi Canım Kardeşim ve beraberindeki kitap şenliği, sömestr tatili boyunca Bodrum’daki çocuklarla buluşuyor.

Mini Kulüp, 3 Şubat tarihine kadar her gün 3 seans olarak 13.00 – 15.00 – 17.00 saatlerinde minik ziyaretçilerini ağırlıyor.

Canım Kardeşim adlı gösterinin yaratıcısı yazar ve karikatürist Murat Kürüz, oyunla ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Canım Kardeşim TRT Çocuk kanalında yayınlanan büyük bir yapım. Şu anda Youtube’da 550 milyon tıklamaya ulaşmış, rekor kırmış bir çalışma. 5 yıldan beri Canım Kardeşim’in müzikallerini yapıyoruz. Burada kullandığımız şarkılar bizim dizilerde kullandıklarımızdan bir seçmece. Bunu Bodrum’un küçük kardeşleriyle paylaşıyoruz.”

Gösterinin Türk Ailesinin anlattığını da dile getiren Kürüz, “İki kardeş ve evlerindeki kediyle geçen hikayeler var. Burada sevgiyi, saygıyı ve Türk Ailesinde neler olması gerektiğini anlatıyor. Kaybettiğimiz bazı değerleri hatırlatıyor. Anne babaların çocuklarla olan ilişkilerinde doğruları anlatıyor. Çocuklarımızın en basitinden gözlük takmama sorunu varsa, bunu takıntı haline getirmişse gözlük takmanın gerekliliklerini anlatıyor. Yani sürekli çocuklara pozitif bilgi aktaran ve hayata hazırlayan bir dizi film. Bu yüzden çok başarılı oldu.” dedi.

Gösteriyi hazırlarken nereden esinlendiğinden de bahseden Murat Kürüz, “Ben uzun yıllardır Gırgır Dergisi’nde çalıştım, Sabah Gazetesi’nde çalıştım. Türk Aile yapısıyla ilgili çok izlenimim var. Özellikle kentli ailelerde bir dejenerasyon var. Bunları düzeltmek için yaptım. Aslında Canım Kardeşim’i eski Hababam Sınıfı filmlerinde bulabilirsiniz. Münir Özkul, Adile Naşit filmlerinde bulabilirsiniz. Barış Manço’nun o güzel şarkılarında bulabilirsiniz. Aynı dokuda bir çalışma. Farkı, çocuklar için yapılmış olması. Mantık aynı. Türk Ailesini anlatıyor. Sevgiyle dolu sıcak bir aileyi anlatıyor” ifadelerini kullandı.

Yarım saat süren gösteriyi izleyen minikler ise keyifli dakikalar geçiriyor.