ÇAVUŞOĞLU, BODRUM’DAKİ BELEDİYE HİZMETLERİNİ ELEŞTİRDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bodrum’da cadde ve sokaklardaki kirli olduğunu...

ÇAVUŞOĞLU, BODRUM’DAKİ BELEDİYE HİZMETLERİNİ ELEŞTİRDİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bodrum’da cadde ve sokaklardaki kirli olduğunu ifade ederek, “Bu Bodrum’a yakışan bir durum değil” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bodrum Deniz Ticaret Odasında STK temsilcileriyle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Bodrum’a ayrı bir parantez açan Çavuşoğlu, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum’un muhteşem bir yer olduğunu, fakat cadde ve sokaklardaki kirliliğin kente yakışmadığını dile getirerek şunları söyledi:

“Bugün kaldığım otelden de baktım, Bodrum gerçekten muhteşem. Ama bir şeyi söylemeden de geçemeyeceğim. Bu sabah otelden çıktım, buraya gelinceye kadar caddelerin ve sokakların çok kirli olduğunu gördüm. Bu Bodrum’a yakışan bir durum değil. Pet şişelerin sokaklarda caddelerde olması kabul edeceğimiz bir durum değil. Ben bunu doğru bulmuyorum. Buradaki belediye başkanı Mehmet Kocadon benim şahsen tanıdığım bir insandır. Şahsi dostluk başka bir şeydir ama bir şehri yönetmek başka bir şeydir. Ben şahısların üzerine konuşmak istemiyorum. Ama belediyecilik anlayışı bakımından Bodrum ve tüm Muğla’nın geride kaldığını söylemek isterim. Biz Muğla’nın diğer beldelerinde de bunu gördük. İnsanlar oy verirken siyasi partisine göre oy veriyor ama bir şehri emanet edeceğimiz kişiyi seçerken bir çok bakımdan değerlendirmek lazım” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzmir ve Ankara’nın Çankaya İlçesinde de benzer durumla karşılaştığını ifade ederek, “Buralarda yaşayan CHP’li arkadaşlar belediyecilik hizmetlerinin geri kaldığını ifade ederek bize dert yanıyor. Kim olursa olsun, benim partimden de olsa, çalışmıyorsa ve verilen oyu suistimal ediyorsa gerekli değişikliği hemen yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız bu konuda çok hassas. O kişiye sırf partimden diye oy vermek doğru değildir. Esasen bu şekildeki sömürüye de karşı olmamız lazım” diye konuştu.

BODRUM VE MUĞLA’DA SOKAKLAR PİS...

Çavuşoğlu, “Benim Bodrum’la ilgili gözlemim sadece şahsi gözlemim değil. Yaz aylarında dünyanın her yerinden Dışişleri Bakanları dahil dostlarımız geliyor. Hepsi iklimin mükemmel olduğunu, akşamları nemin az olduğunu, şehrin çok güzel olduğunu söylüyorlar. Yapılaşma konusunda biraz sıkıntıların olduğunu dile getiriyorlar ama hepsinin ortak tespiti Bodrum ve Muğla’nın temiz olmadığı. Bodrum ve Muğla’da sokaklar pis. Çöp sorunu ve diğer sorunlar var. Altyapı bakımından eksiklikler var. Bunları giderebilmek için de Bodrum adayımız Dr. Tahir Ateş ve Muğla adayımız Dr. Mehmet Nil Hıdır var. Arkadaşlarımız seçildiği zaman Bodrum ve Muğla istediğimiz noktaya gelecek” ifadelerini kullandı.