Caz Festivali Sona Erdi

5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Akustik Latin Projesi ile sona erdi.

Caz Festivali Sona Erdi

Caz Derneği tarafından Akdeniz Kardeşliği temasıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Caz Festivali, 1 Eylül’de Bodrum Kalesi’ndeki Kerem Görsev Trio ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseri ile başlamıştı. 

Kent Medya Grubu’nun basın sponsoru olduğu festival, Yarımada’nın farklı noktalarında gerçekleştirilen konserler, sergiler ve atölyelerle devam etti. 

5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Dibeklihan Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Sibel Köse, Kamil Erdem ve Serdar Barçın’ın Akustik Latin Projesi konseri ile sona erdi. Konsere ilgi yoğun oldu. 3 sanatçının performansı beğeni toplandı. 

Caz Derneği Başkanı ve festivalin küratörü Özlem Oktar Varoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Çok güzel, dolu dolu bir festival geçti. 5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali’ni bugün Sibel Köse, Kamil Erdem ve Serdar Barçın üçlüsüyle tamamlıyoruz. Ambiyans harika, Dibeklihan gerçekten çok güzel bir mekan.Festivale güzel bir ev sahipliği yaptılar kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu yıl festivale ilgi yoğundu. Açılıştan beri bütün konserlerimiz doluydu. Her biletten alınan ücretin bir miktarını Bodrum’u daha yeşil yapabilmek için belediyenin ilgili fonuna aktarıyoruz. Seneye yapacağımız festival için şimdiden hazırlıklara başladık. 6. Bodrum Caz Festivali’nde buluşmak üzere diyorum.”