CEMİL İPEKÇİ’NİN KEDİSİNİ ÇALIP İNTERNETTEN SATMIŞLAR!

Ünlü modacı Cemil İpekçi 5 ay önce Bodrum’da kaybolan ‘Maço’ isimli kedisine kavuştu....

CEMİL İPEKÇİ’NİN KEDİSİNİ ÇALIP İNTERNETTEN SATMIŞLAR!
Ünlü modacı Cemil İpekçi 5 ay önce Bodrum’da kaybolan ‘Maço’ isimli kedisine kavuştu. Hayvan hırsızları tarafından internet üzerinden 1.300 TL’ye satışa çıkarılan kedi, bir hayvansever tarafından satın alınıp İpekçi’ye teslim edildi.

Cemil İpekçi’nin evladı gibi sevdiği “Maço” isimli kedisi 5 ay önce Bodrum’un Kumbahçe mahallesinde kaybolmuştu. Kedisinin çalınmış olabileceğini düşünen İpekçi, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak şikayet de bulunmuştu. Büyük üzüntü yaşayan ünlü modacı, sosyal medya hesaplarından kedisinin kaybolduğunu veya çalındığını söyleyerek kediyi bulanların kendisine ulaştırmasını istemişti. Bir hayvansever tarafından internet üzerinden satın alınan kedi, İpekçi’nin menajerinin dikkati sayesinde bulundu. Maço’nun fotoğraflarını internette gören İpekçi’nin menajeri, fotoğrafları paylaşan Murat Tevetoğlu isimli hayvanseverle irtibata geçti. Tevetoğlu’nun kediyi bir ilanda görüp beğendiği ve satın aldığı ortaya çıktı. Kedinin çalındığını ve Cemil İpekçiye ait olduğunu öğrenen Tevetoğlu, 5 aydır kayıp olan Maço’yu İpekçi’ye teslim etti.

İpekçi Hayvanseverleri uyardı

Kedisine kavuşan ünlü Modacı şu sözlere yer verdi “Dünyada şükürler olsun insan gibi insanlar daha varmış. 5 ay evvel Bodrum'da çalınan kedime nihayet Murat Tevetoğlu bey tarafından kavuştum. Kediyi çalan kadını savcılığa vermiştik şimdi bir de kesin çaldığı kayıtlarda mevcut. Evimizin kedileri, firma sahibi Murat Tevetoğlu Bey’den Allah razı olsun. Adam gibi adamlar henüz bitmemiş. Ama bu dava şuanda daha ispatlı hale geldi. Kedi hırsızı o kadın şimdi otursun düşünsün. Bodrum'da yaşayanlar dikkat edin çünkü bu kadın ve bunun gibiler cins kedileri köpekleri çiftleştirmek için çalıp sonra satıyorlar tüm Bodrum'daki hayvanseverlerin dikkatine” dedi.

Kediyi satılık ilanında gördüm

Kediyi farkında olmadan satın alarak İpekçi’ye teslim eden Tevetoğlu ise şunları söyledi “Cemil İpekçi beyefendinin biricik evladı "Maço" bulunmuştur. 5-6 ay önce Cemil Bey’in Bodrum’daki evinden çalınan Maço hayvan hırsızlarının eline geçtikten belli bir süre ilan koyularak satışa çıktı. Bizde "Evimizin Kedileri" ailesi olarak habersiz bir şekilde talip olduk , "Maço"yu hırsızların elinden bir ücret ödeyerek aldık, sonra erkek kedilerimle anlaşamadığı için sahiplendirmeye karar verip var olan resimleriyle yeni bir ilan paylaştık. Bu durumu fark eden Cemil Bey'in menajeri Pelin Hanım benimle irtibata geçerek yaşanan üzücü olayı tarafımıza anlattı. Biz de gerekli delilleri toplayarak gerek savcıya, gerek avukatımıza başvurduk ve Cemil Bey'in biricik evladı "Maço"yu bugün bizzat kendimiz Cemil Bey'e teslim ettik. Rabbim bir daha yaşatmasın böyle bir üzücü olayı” dedi.