CENNET'TE GOLF SAHASI

Bodrum'un geleceğinin şekillendiği planda 3 golf sahası yer alıyor. Bodrum'da farklı...

CENNET'TE GOLF SAHASI

Bodrum'un geleceğinin şekillendiği planda 3 golf sahası yer alıyor. Bodrum'da farklı belde sınırları içinde yer alan golf sahalarından bir tanesi Göltürkbükü'ndeki güzelliğiyle eşşiz Cennet Koy'da planlanıyor.

Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni İlave ve Revizyon Planı'nda tartışılan golf sahalarının yerleri belirlendi. Çevrecilerin tepkilerine sebep olan ve ilk olarak Tuzla Sulak Alanı ile gündeme gelen golf sahaları, Bodrum'un 3 farklı yerine kurulacak.

Golf sahalarından biri Bodrum Belediyesi mücavir alan sınırı içinde yer alıyor. Çamlık Köyü'nde kurulmak istenen saha Yarımada'da kurulmak istenen en büyük saha özelliğini taşıyor. Diğer bir saha ise Mumcular Beldesi mücavir alan sınırında bulunuyor. Buradaki saha ikinci büyük saha olarak dikkatlere çarpıyor. Bu iki sahanın dışında en çok dikkat çeken saha ise Göltürkbükü Belediyesi sınırları içinde bulunan Cennet Koy'da yapılmak istenen golf sahası. Koyun hemen kıyısından itibaren golf sahası olarak plana işlenen arazi ayrıca 2. derece doğal sit alanı olarak korunuyor.

Planda dikkat çeken diğer bir nokta ise Cennet Koy yakınlarında planlanan helikopter pisti...