Çeşitli Operasyonlarda 8 Tutuklama!..

Muğla'da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile ilçelerdeki Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Grup Amirliği ekipleri, il genelinde uyuşturucu ticareti ve gümrük kaçağı sigara ile içki satışı yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik eş zamanlı başlatılan geniş çaplı operasyonlar düzenledi.

Çeşitli Operasyonlarda 8 Tutuklama!..

Düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 45 şüpheliden 6'sı tutuklandı. Operasyon kapsamında adreslerdeki aramalarda, 336,95 gram esrar, 194,41 gram sentetik uyuşturucu, 1,4 gram kokain, 18,2 gram eroin, 311 uyuşturucu hap, hassas terazi,  kurusıkı tabanca ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 2 bin 360 lira ele geçirildi.

Ekipler, 45 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 6'sı çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Diğer zanlılar hakkında ise "uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak" suçlarından işlem yapıldı.

KAÇAKÇILIK OPERASYONLARINDA 22 GÖZALTI, 2 TUTUKLAMA!

Öte yandan düzenlenen kaçakçılık operasyonunlarında ise gözaltına alınan 22 şüpheliden 2'si tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ile bağlı grup amirliklerince, gümrük kaçağı sigara ve içki satışı yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik çalışma başlatıldı. Belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler 288 litre etil alkol, 233 şişe gümrük kaçağı alkol, 22 litre el yapımı içki, 6 bin 340 adet doldurulmuş makaron, 4 bin boş makaron, 6 kilogram bandrolsüz tütün, 608 gümrük kaçağı çanta, tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen tablo, 25 gümrük kaçağı yemek sosu, 49 kutu gümrük kaçağı cinsel içerikli ürün, bir tüfek, tabanca ve 4 fişek ele geçirdi. 

Operasyonda 22 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 2'si çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Diğer zanlılar hakkında ise "kaçakçılık", "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanunu'na muhalefet", "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet"  gibi suçlardan adli işlem başlatıldı.