Çevre Temizliği Etkinlikleri Sürüyor

Bodrum’da çevre haftası kapsamında toplumsal farkındalık yaratmak adına düzenlenen çevre temizliği etkinlikleri sürüyor.

Çevre Temizliği Etkinlikleri Sürüyor

Bir süre önce ilçede bir araya gelen gençlerin oluşturduğu Bodrum Gönüllüleri Grubu, Kumbahçe ve Paşatarlası sahilinde çevre temizliği yaptı. Sahil boyunca sorumsuz vatandaşlar tarafından atılan çöpleri toplayan yaklaşık 15 genç, çevredeki vatandaşlardan alkış aldı. 

Grup Başkanı Taner Akbal, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Biz Bodrum’daki genel sorunlara karşı farkındalık oluşturmak için bir araya gelen grubuz. Bir tanışma toplantısı organize etmiştik, onun öncesinde bir çevre temizliği yapalım dedik. Sahildeki vatandaşlardan çok güzel tepkiler aldık. Bazıları ayağa kalkıp alkışladı. Etkinliğe grubumuzdan Şebnem Vehibe Çamur, Ceren Karakuleli, Gaye Uğurtan, Serkan İmamoğlu, Yudum Ergün, Engin Başol, Azat Öztürk, Kanat Özsert, Selin Özsüer, Samuray Çelik katıldı. Bodrum Gönüllüleri olarak bu tür etkinlikleri devam edecek. Bize katılmak isteyenler “Gönüllü Bodrum” sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.” dedi. 

Bodrum’daki İYİ Partililer de Bitez’de kıyı temizliği yaptı. İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Kadın Kolları Başkanı Nilay Konday, Gençlik kolları Başkanı Furkan Paşalı ve parti üyeleri ile birlikte İlçe Gençlik Kollarının düzenlediği Bitez-Adaboğazı ve çevresindeki koyları temizlediler.