Çevrim İçi Çalıştay Başlıyor...

TED Bodrum Koleji tarafından, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile 9 Ocak 2021 Cumartesi günü "Çevrim İçi Öğrenme Ortamlarında Ders Tasarımları Çalıştayı" gerçekleştirilecek.

Çevrim İçi Çalıştay Başlıyor...

TED Bodrum Koleji’nde görev yapan eğitimciler çevrim içi ortamlarda gerçekleştirdikleri nitelikli, yenilikçi ve yaratıcı ders uygulamalarını, ülkemizde uzaktan eğitim gören tüm öğrencilere ulaştırabilmek ve eğitimlerine katkı sağlayabilmek amacıyla meslektaşlarıyla paylaşmaya hazırlanıyor.

Açılış konuşmasını Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin yapacağı çalıştay "Eğitimde Dönüşüm Paneli" ile başlayacak. Moderatörlüğünü Eğitim Uzmanı Ece Karaboncuk’un yapacağı panelde Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç Atabay, TEDMEM Direktörü Prof. Dr. Emin Karip ve 9 Eylül Üniversitesi’nden Akademisyen Dr. Burak Karabey eğitimcilerle biraraya gelecek. Panelde, öğretim faaliyetlerinin tamamen online ortama taşındığı süreç ve ‘eğitimin geleceği’ konuşulacak. 

Panel sonrası, TED Bodrum Koleji'nde görev yapan anasınıfından liseye kadar her seviye ve branştan öğretmen, 36 ayrı sunumla meslektaşlarıyla buluşacak. Öğretmenler sunumlarda, çevrim içi ortamlarda gerçekleştirdikleri, öğrenmeyi kalıcı hale getiren, farklılaştırılmış ders uygulamalarını örnek çalışmalarla katılımcılara anlatacak. 

Kurum misyonunda yer alan sosyal sorumluluk bilinciyle uzaktan eğitim sürecinde her öğrenciye ulaşmak, kalıcı öğrenmeyi pekiştirmek ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek amacıyla çaba gösteren öğretmenler bu çalıştay ile uzaktaki meslektaşlarıyla fikir paylaşımında bulunmayı ve ülke genelinde eğitim adına katkı sağlamayı amaçlıyor.