CHP'DE 86. YIL COŞKUSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 86. Yıl dönümünü törenlerle kutladı. İlk...

CHP'DE 86. YIL COŞKUSU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun 86. Yıl dönümünü törenlerle kutladı.

İlk tören, CHP Bodrum İlçe Başkanı Duran Öztürk, CHP'li belde belediye başkanlarından Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez ve Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk'in yanı sıra parti üyeleri ve vatandaşların katılımıyla belediye meydanında gerçekleşti.

Çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Duran Öztürk'ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Öztürk konuşmasına şu cümlelerle başladı:

"Bütün ülkelerin ve ulusların tarihinde çok önemli günler vardır. Bu günler öyle günlerdir ki; aradan yıllar geçse de, o ülkelerde yaşayan insanların toplumsal hafızalarından asla silinemezler. Her zaman coşku ve heyecanla anımsanırlar.
İşte bugün, 9 Eylül günü de bizim ülkemiz için, ulusumuz için, ülkesini seven insanlarımız için çok önemli günlerden birisidir. Partimizin 86. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."

Öztürk konuşmasına şöyle devam etti;

"CHP, İç İşleri Bakanlığına dilekçe verilerek kurulmuş partilerden biri değildir. CHP kuruluşundan önce Anadolu'nun bağrında kök salmış bir Kuva-yi Milliye, bir Müdafaa-i Hukuk hareketidir."

Konuşmasında genel seçimlerdeki hedeflerinden bahseden Öztürk şunları belirtti:

"AKP hükümetinin yedi yıl boyunca uygulamış olduğu politikalar neticesinde; demokratikleşme, yolsuzluk, yokluk, işsizlik ve bağımsızlık dış politika yolunda hiçbir ilerleme olmamıştır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi Bodrum'un yereli de AKP'nin yıkıcı politikalarından oldukça etkilenmektedir.

Görevlerimizi yaparken dürüst, ilkeli, çalışkan ve eşitlikten yana duruşumuzla en geç iki yıl sonra yapılacak olan genel seçimde Bodrum Yarımadasındaki oylarımızı 40 binin üzerine çıkarma hedefimiz oldukça gerçekçidir. Ayrıca örgütlerimizin Yarımada'mızdaki duruşu ve siyasi pozisyonu bunu fazlası ile hak etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 86. Kuruluş Yıl dönümünün Cuma günü yapılacak olan akşam yemeğiyle devam edeceği öğrenildi.