CHP'de Bayramlaşma Buluşması

CHP Bodrum İlçe Örgütü, Kurban Bayramı’nın 2’nci günü bayramlaşma töreni yaptı. 

CHP'de Bayramlaşma Buluşması

CHP Bodrum İlçe Örgütü, Kurban Bayramı’nın 2’nci günü bayramlaşma töreni yaptı. 

Bugün öğleye kadar Turgutreis ve Yalıkavak mahallerindeki parti binalarında bayramlaşma töreni yapan CHP Bodrum İlçe Örgütü, öğleden sonra da Çarşı Mahallesi’nde bayramlaştı. 

Törene Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Süleyman Girgin, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Taner Dayı, Geçmiş Dönem Parti Meclisi Üyesi Berhan Şimşek, İlçe Başkanı Halil Karahan ve çok sayıda partili katıldı. 

Törede herkesin bayramını kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları dile getirdi:

“4 aydır çalışıyoruz. Organize oluyoruz. Özellikle belediye içinde sağlamaya çalıştığımız mali disiplinimiz yerine oturmaya başladı. Artık ödemelerimizi zamanında yapıyoruz. Tahsilatlarımızı takip ederek çok ciddi şekilde arttırdık. Mali disiplin sağlandıkça bu yatırımlara da dönecek. Proje çalışmalarımız, stratejik plan çalışmalarımız yürümekte. Projeler yapılıyor ve artık ilk fırsatta da uygulamaya başlayacağız. Biz hiçbir mazereti kabul etmiyoruz. Seçim öncesi sizler gibi koşturup bizlere destek veren dostlarımızın yüzlerinin düşmesini hiç istemiyoruz. O yüzden hep beraber kol kola verip Bodrum’u güzel yerlere taşıyacağız. İnşallah Bodrum’dan yayılan imaj, Bodrum’dan yayılan iklim Muğlamıza, Türkiyemize CHP’li bir belediyenin başarısı olarak yayılır ve bizi iktidara taşımada bir basamak daha olur.”

Denizli Milletvekili Teoman Sancar da “Bodrum’dan CHP’nin bayrağını dalgalandırdığınız için bugün özellikle hem teşekküre, hem tebrik etmeye hem de bayramlaşmaya geldim” dedi. 

Bugünün Can Yücel’in 20’nci ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatan Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de “Bayramlar dayanışmak demek, paylaşmak demek ama bugün ülkemizde AKP politikaları sonucunda bayrama zehir karıştı, bayrama siyanür karıştı. Ülkenin en değerli varlıkları maalesef AKP’nin talan politikasına kurban ediliyor” diye konuştu. 

Geçmiş Dönem Parti Meclisi Üyesi Berhan Şimşek, İstanbul seçimleri ile ilgili konuşarak “Tüm partilerin seçmenleri özgürlük ve hukuk için aynı sandıkta buluştular. İstanbul’un gerçeği budur. Özgürlük için oy kullanmıştır. Tek adama hayır demek için. Özgür değilsen paranın da kıymeti yoktur. Emeğinin hiç kıymeti olmaz. Bu seçimlerin bana verdiği umut şudur; artık Türkiye’de etnisite üzerinden, mezhep üzerinden, meşrep üzerinden, cinsiyet üzerinden siyaset yapılamayacaktır” şeklinde konuştu. 

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Taner Dayı da “İstanbul seçimlerini hep beraber kazandık” ifadesini kullanırken Muğla Milletvekili Suat Özcan “Son dönemde her şeyin kurban edildiği bir dönemi yaşıyoruz. Yeşilinden, suyundan, toprağına kadar. Yerlilik ve millilik adı altında yer altının da boşaltılmaya başlandığı dönemi yaşıyoruz” diye konuştu. 

Geçtiğimiz günlerde “kanser hastası olduğunu söyleyerek SGK’yı dolandırdığı” iddiası ortaya atılan Muğla Milletvekili Mürsel Alban da “Hodri meydan. Ben ailemde aldığım terbiyeyle, yetiştiğim kültürle ve ilkelerle faşizme asla baş eğmedim, eğmeyeceğim de. Bizi susturamayacaksınız. Hastaneyi su basıyor, hastaneye geliyorum basın açıklaması yaptırmıyorsun. Başhekimle, emniyetle engellemeye çalışıyorsun. Bir de yandaş medyanla karalama, iftira politikalarına giriyorsun. Senin politikaların bize sökmez. Sizden ricam; yandaş medyayı onlar kullanıyor, siz de sosyal medyayı kullanın. Partinizin güvendiğiniz seçilmişlerine sahip çıkın. Çünkü biz vicdanlı insanlarız” ifadelerini kullandı. 

Bayramlaşma töreninin ardından parti binası önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.