CHP'Lİ ADAY HANIMLAR KAHVALTIDA BULUŞTU

2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliğine...

CHP'Lİ ADAY HANIMLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için Bodrum Belediyesi Meclis Üyeliğine aday adaylığı başvurusunda bulunan CHP'li kadınlar bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisinden adaylık başvurusunda bulunan 96 Meclis Üyesi aday adayının 28'i bayan adaylardan oluşuyor. Kendisi de adaylık başvurusunda bulunan Çökertme Gazetesinin sahibi Miyase Karlıova'nın organize ettiği kahvaltıda bir araya gelen bayanlar bir birleriyle tanışma fırsatı da buldular. CHP'li kadın aday adaylarının tanışma kahvaltısına CHP Bodrum İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Saime Demirtaş'da katıldı.

Toplantı hakkında Kent Haber'e açıklamalarda bulunan Miyase Karlıova, CHP'den meclis üyeliği için aday adayı olan kadınlar ile ilk defa buluştuklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Bu kahvaltının amacı kendi aramızda tanışmak, kaynaşmak, yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmaktır. Kadınların listemizde gerektiği yeri alması konusundaki çalışmalarımız bugünden itibaren başlamış olacak. Bir nevi kadın dayanışması" dedi.

Kadının yönetilmeyen yöneten olması gerektiğini savunan Karlıova çalışmalarının kendi içlerinde periyodik olarak devam edeceğini söyledi. Kahvaltı masasında bir araya gelen kadınların tek tek kendilerini tanıttığı buluşma öğlen saatlerine kadar devam etti.