CHP'li Başkanlar Muğla'da Toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen "Belediye Başkanları Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı" Menteşe'de yapıldı. Toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat katıldı.

CHP'li Başkanlar Muğla'da Toplandı

İlçedeki bir otelde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP'li belediye başkanları ile son seçimlerden sonra her ilçede belli aralıklarla bir araya geldiklerini söyledi. Belediye olarak yaşanılan sıkıntılarla ilgili mevzuat ve değişen yönetmeliklere yönelik toplantı yaptıklarını belirten Gürün, "Bugünkü toplantımızın en önemli maddeleri imar ve kaçak yapı. İmar affı sonrası artan kaçak yapılarla mücadeleye ödün vermeden devam ediyoruz. Şuan itibariyle 400 kaçak yapı tespit edilmiş durumda. Biz tüm baskılara rağmen mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. Kaçak yapıyla sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz." dedi.

Gürün, Muğla’nın 2021 yılında 5 milyar 931 milyon vergi ödediğini kaydetti.

Kaçak yapılara ilişkin vatandaşta imar affı beklentisi olduğuna işaret eden Gürün "Muğla'da kaçak yapılaşma çok fazla arttı. İkinci imar affını bekleyenler var. Daha öncede dile getirdim. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının acilen bu konuda bir açıklama yapması, "imar affı yok, kaçak inşaat yapmayın" demesi gerekir." değerlendirmesinde bulundu.


Muhabir : Durmuş Genç