Cinayet Mekanı Mühürlendi!..

Milas’ta 18 yaşındaki Zehra’nın öldürüldüğü mekan, zabıta ve jandarma ekiplerince mühürlendi.

Cinayet Mekanı Mühürlendi!..

Konya’dan 3 ay önce Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır (18), madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için bir eğlence mekanında şarkıcılık yapmaya başladı. İşletme sahipleri, Zehra Bayır’a toplu para vereceğini belirterek bu süre içinde hiç ödeme yapmadı.

24 Temmuz’da akşamı kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri, sert bir cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin etkisiyle yere düşen Bayır’ı, işletmeciler daha sonra mekanın bahçesindeki havuza attı. Zehra, memleketi Konya’da toprağa verilirken olayla ilgili 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Olayın yaşandığı mekan jandarma ve zabıta ekiplerince mühürlendi. Milas Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Muğla’nın Milas ilçesinde Jandarma ve Zabıta Ekipleri denetimleri sıklaştırdı. Bu kapsamda iddiaya göre taciz ve şiddet olaylarının yaşandığı mekanlar Zabıta ekiplerince mühürlendi. Yaşanan şiddet ve ölüm olayları sonrası kontrollerini sıklaştıran Jandarma ve Zabıta ekipleri, iddiaya göre taciz ve şiddet olaylarının yaşandığı bölgedeki pavyon ve yakınındaki işletmelerin ruhsatlarını iptal etti. Ruhsatları iptal edilen mekanlar, Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce bugün mühürlendi.”