Cinayet Zanlısı Her Yerde Aranıyor!

Bodrum'da 2 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan şüpheli, havadan, karadan ve denizden aranıyor. Güvenlik güçleri tarafından yapılan ilk soruşturmalar sonrası kimliği tespit edilen Mehmet Veysi A. adlı katil zanlısı için insan avı başlatan ekipler, havadan "Uçan göz" ile termal kamera ve vücut ısısına duyarlı cihazlarla Bodrum'un ormanlık alanlarını taradı.

Cinayet Zanlısı Her Yerde Aranıyor!

Dün sabah saatlerinde Gölköy Mahallesi'nde bir balık çiftliğine ait lojmanda kalan, balık çiftliği çalışanları 39 yaşındaki Hasan Yanik ve 26 yaşındaki Hamdi Ekim Serdaroğlu’nu öldürdükten sonra kayıplara karışan şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor. 

Olayın ardından kaçan cinayet zanlısı için Bodrum'un tüm giriş çıkışları tutulurken, Ege bölgesindeki tüm il ve ilçelere de zanlının bilgileri geçilerek tüm bölgede trafik uygulaması başlatıldı. Özellikle Bodrum'dan çıkan tüm araçlar teker teker kontrol edildi. Muğla’nın yanı sıra İzmir, Aydın, Uşak ve Denizli’de kontroller yapıldı. 

100 METRE ARALIKLARLA KONTROL

Gün boyu süren trafik ve asayiş uygulamaları devam ederken Gölköy Mahallesi çevresinde de geniş çaplı çalışma başlatıldı. Tüm araçlar teker teker incelenirken, Cennet Koyu’na giden 4 orman yolu ekiplerce tutuldu. Yalıkavak, Gündoğan, Göltürbükü ve Torba yol güzergahına 100 metre ara ile jandarma ekipleri konularak bölgede adeta kuş uçurtulmadı.

UÇAN GÖZ GECE BOYU ARAMA YAPTI...

Karadan Jandarma ve polis ekipleri cinayet zanlısını ararken, gece karanlığında ise "Uçan göz" adı verilen helikopter ormanlık alanları taradı. Trafik Daire Başkanlığı tarafından Muğla Emniyet Müdürlüğü emrine yaz aylarında terör, trafik, kaçakçılık gibi olayların önlenmesi amacıyla gönderilen 'Uçan Göz' helikopteri yaklaşık 3 saat uçarak katil zanlısını aradı. Gece uçuşuna müsait olan ve üzerinde bulunan termal kamera ve vücut ısısına duyarlı cihazlarla donatılan helikopter katil zanlısını yakalanması için cinayetin işlendiği bölgedeki ormanlık alanda şüpheliyi yakalanması için gece uçuşu yaptı. 

Helikopterin katil zanlısı yakalanana kadar bölgede görevi sürdüreceği öğrenildi.

SAHİL GÜVENLİK DENİZDEKİ TEKNELERİ KONTROL ETTİ

Havadan "Uçan göz" karadan Jandarma ve polis ekipleri cinayet zanlısını gece boyunca ararken Sahil Güvenlik botları ise denizde kontroller gerçekleştirdi.