Cinayetin Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

Muğla'da erkek arkadaşı tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar’ın arkadaşına gönderdiği mesajlar ortaya çıktı. Zeynep’in mesajında katil zanlısı ile ilişkisinin bittiğini ifade ettiği görüldü.

Cinayetin Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

25 yaşındaki Zeynep Şenpınar, dün Menteşe Kötekli Mahallesi'nde, erkek arkadaşı milli boksör Ahmet Selim K. (26) tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayda bıçakla kendisine de zarar verdiği iddia edilen katil zanlısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. 

Ölüm nedeninin tespiti için cesedi Muğla Adli Tıp Kurumuna götürülen Zeynep Şenpınar’ın vücudunda kesikler ve boğazında morluklar olduğu belirtildi. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Ahmet Selim K.’nın tedavisinin ardından ifade işlemleri için emniyete götürüleceği öğrenildi.

CİNAYETİN ARDINDAN TWEET ATMIŞ

Katil zanlısının cinayetin hemen ardından kendisine ait Twitter hesabından "İki cana kıydınız, gözünüz aydın" paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Zanlının paylaşımın sonuna iki Türk bayrağı emojisi koyması ise dikkati çekti. Bu paylaşım kısa sürede çok sayıda vatandaşın tepkisini çekti.

ZEYNEP, ARKADAŞINA MESAJ ATMIŞ

Bıçaklanarak öldürülen Zeynep’in ise bir arkadaşına attığı mesaj ortaya çıktı. Zeynep’in mesajında "Ahmet’le net bir şekilde bitti. 1 aydır hiçbir şekilde birbirimizle alakamız yok. Ben sadece aşırı alışkanlığın verdiği üzüntüyü yaşıyorum. Şarttı belki de" dediği öğrenildi. 

Öte yandan Zeynep Şenpınar’ın Türkü söylerken çekilen görüntüler de ortaya çıktı. Görüntüler, izleyenlerin yüreklerini dağladı. 

GÖZYAŞLARI İLE TOPRAĞA VERİLDİ

Zeynep Şenpınar (25), memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde babasının yanına defnedildi. Muğla'daki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınan Zeynep Şenpınar'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'a getirildi ve ilk olarak Narlı Cemevi'nde tören düzenlendi. Buradaki törenin ardından Şenpınar'ın cenazesi Bölükçam Mahallesi Mezarlığı'nda 3 yıl önce ölen babası Bayram Şenpınar'ın yanında toprağa verildi. Zeynep Şenpınar'ın Fransa'da olan ikizi Kemal ile ağabeyi Salman Şenpınar ise koronavirüs nedeniyle cenazeye katılamadı.

'KATİL KIZIMI PARÇALADIN'

Kızı mezara konulmadan önce tabutuna sarılan anne Avruz Şenpınar, cinayet zanlısı Selim Ahmet Kemaloğlu'na lanet okudu. Acılı anne, kızının arkasından "Oy kurbanım sana Zeynep. Zeynep nasıl kıydılar sana her tarafın yara Zeynep. Katil kızımı parçaladın, katil. Ben bu katili nerde görürüm. Katil 1 tane vur, 2 tane vur, 3 tane vur. Sen nasıl her tarafını yaraladın" diye ağıt yaktı.

Cenaze defni sırasında sosyal mesafe unutulurken, Avruz Şenpınar kızının mezarından güçlükle ayrıldı. Törene katılan kadınlar, kadın cinayetlerinin artık son bulmasını isteyip idam getirilmesini istedi. Avruz Şenpınar da kızının katilinin idam edilmesini isteyerek, "İdamını istiyorum. Kızımla en son evvelki gece konuştum. Kızımla her gece görüntülü konuşuyordum. 'Anne bir şey yok korkma' diyordu. Hiç konuşmuyordu, 1 ay konuştu bıraktı. Katille 1 ay konuştuktan sonra ayrıldı, hiç konuşmadı. Ben Cumhurbaşkanıma sesleniyorum, bunun idam etmesini istiyorum" diye konuştu.