Cinayetin Sanıkları Hakim Karşısına Çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir kişinin silahla öldürülmesine ilişkin 1'i tutuklu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Cinayetin Sanıkları Hakim Karşısına Çıktı

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Cevdet Serhat K, tutuksuz yargılanan M.B. ile S. K, öldürülen Mesut Demirel'in yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Söz verilen sanıklardan Cevdet Serhat K, Mesut Demirel ile daha önce hiçbir tanışıklığının olmadığını, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu söyledi. Telefonda küfürlü mesajlardan dolayı konuşmak için biraraya geldiklerini anlatan Serhat K, şunları kaydetti:

"Arabayla Armutalan seyir tepesine gitmek için yola çıktık. Daha sonra başka bir aracın bizi takip ettiğini, pusu kuracaklarını düşünerek aracı orman içindeki bir tepeye sürdüm. Mesutla araçtan indik ve konuşurken tartışmaya başladık. Başıma bıçağa benzeyen metalle vurdu. Ben de kendimi korumak istedim ve silah çıkardım. O an kendimi kaybetmişim. Olay yerinden kaçtım. Sonra ölüp ölmediğini anlamak için işyerimde çalışan elemanları gönderdim. Daha sonra bunu yakınlarıma anlattım. Yanımda çalışan kişiye cinayeti üstlenmesini söyledim. Birkaç ay sonra polis ekipleri evime geldi ve teslim oldum" dedi. 

Diğer iki sanıkta, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, sanığını tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 10 Mart'a erteledi.

Armutalan Mahallesi'nde 13 Ocak 2020'de çıkan tartışmada silahla vurulan Mesut Demirel hayatını kaybetmiş, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınmıştı.


Muhabir: Durmuş Genç