SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 18:06:27' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 18:06:27' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=497checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=18 and campaign_id=497update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661170

Çocuk Atölyeleri Sürüyor

Bodrum Deniz Müzesi'nin 2022-2023 eğitim öğretim yılındaki hafta sonu atölyeleri devam ediyor.

Çocuk Atölyeleri Sürüyor

Bodrum Belediyesi Bodrum Deniz Müzesi tarafından çocuklar ve gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerinin yanı sıra ideal bir ortamda zihinsel, bedensel, duyuşsal, bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla Kasım ayında “Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri” başlatıldı.  

Mayıs ayına kadar devam edecek atölyeler Denizci Düğümleri, Kolaj Denizin, İlk Sualtı Sergim, Müzede 3 Gece, Deniz Ressamı gibi başlıklarla yapılıyor. Öğrenciler ayrıca müzeyi gezip detaylı bilgiler alıyorlar.

Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada atölyeler hakkında şu bilgileri aktardı:

“Modern müzecilikte müzeler, yaygın eğitim kurumları gibi faaliyet gösteriyorlar. Biz de bütün eğitim programlarımızı, yayınlarımızı bu bilinçle tasarlıyoruz. Bu sene çocuk programları dahilinde hafta sonu atölyelerini koyduk. Geçen sene de vardı. Çocukların çok seveceği 12 tane program tasarladık. Bunlardan bir tanesi bugün yaptığımız kolaj denizi atölyesi. Müzedeki koleksiyonlardan esinlenerek herkes kendi denizini yaratacak. Ya da bir sualtı sergisine bir eser üretecekler. Ya da bir mitoloji çizimi yapacaklar. 12 farklı programı Kasım ayından Mayıs ayına kadar hafta sonları ayda 2 kere müzemizdeki programlara katılabilecekler.”
 
Atölyelere ilginin yoğun olduğundan bahseden Cambazoğlu, “İlgi çok güzel. Bunu çok uygun bir ücretle yapıyoruz. Sonuçta bir kamu hizmeti olarak da biz bu işi yapıyoruz. Çocuklar, uygun ücretlerle müze ziyareti yapar gibi bu atölyelere katılabiliyorlar. Bir yandan da her atölye öncesinde görevlilerimiz eşliğinde müzeyi gezip bilgi alıyorlar. Koleksiyonlarımızı görüyorlar. Çocukların çok keyif aldıklarını görüyorum.” ifadelerini kullandı.