Çocuk Parkında Korku Dolu Anlar!..

Bodrum’da bir çocuk parkında çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yangın, ikametlere sıçramadan söndürüldü. 

Çocuk Parkında Korku Dolu Anlar!..
Cevat Şakir Mahallesi Ceyhan Sokak üzerindeki çocuk parkında, iddiaya göre 10-12 yaşlarındaki bir erkek çocuğunun yaktığı ateşten yangın başladı

Bodrum’da bir çocuk parkında çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yangın, ikametlere sıçramadan söndürüldü. 

Cevat Şakir Mahallesi Ceyhan Sokak üzerindeki çocuk parkında, iddiaya göre 10-12 yaşlarındaki bir erkek çocuğunun yaktığı ateşten yangın başladı. Parkın zeminindeki kauçuk maddeler birden alev alınca, yangın çok kısa sürede büyüdü. 

Parktaki salıncak, kaydırak ve spor aletlerinin de tutuştuğu yangını fark eden vatandaşlar, yangını ihbar etti. Metrelerce yükselen alevlerin çıkardığı siyah dumanlar Bodrum’un pek çok noktasından görüldü. Parkın yakınındaki ikametlerdeki vatandaşlar da yangının evlerine sıçramaması için bahçe hortumlarıyla alevlere müdahale etti. 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı bölgede hazır bekledi. 

Bir süre sonra yangın mahalline Park ve Bahçeler Müdürlüğü’na ait tanker geldi. Tankere takılan hortumlarla yangın söndürülmeye çalışıldı. Ardından olay yerine ulaşan Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, alevlere müdahale etti. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında soğutma çalışması yapıldı. Yangının söndürülmesinin ardından mahalleli rahat bir nefes alırken, parkın küle döndüğü görüldü. 

Yangını 10-12 yaşlarındaki bir çocuğun çıkardığını öne süren bir mahalle sakini ise “Bir saat parkın orada dolaştı. En son gidiyordu. Kaydırakların olduğu yerden duman çıkmaya başladı. Ben bağırınca çocuk kaçtı” dedi. 

Polis ve itfaiye ekipleri yangınla ilgili inceleme yaptı.