ÇÖPLÜK BOŞALTILIYOR.

Gümbet mevkiinde Universal Hospital yakınında bulunan ve Bitez Belediye sınırları...

ÇÖPLÜK BOŞALTILIYOR.
Gümbet mevkiinde Universal Hospital yakınında bulunan ve Bitez Belediye sınırları içinde bulunan çöplük alanda boşaltma ve temizleme çalışmaları başladı.
Bitez Belediye başkanı Remzi Güngör ile geçtiğimiz günlerde uzunca bir zamandır çevre sakinlerinin şikayetçi olduğu alan hakkında konuşmuştuk. Güngör, alanın 1 Aralık tarihinde kat karşılığı inşaat olarak müteahhide verildiğini ve 20 Ocak'a kadar projenin geleceğini belirtip, proje geldikten sonra da en geç bir ay içinde inşaata başlanmasının planlandığını ifade etmişti.
Çöplükte başlayan çalışmalar sonrasında Bitez Belediye başkanı ile tekrar görüştük, Remzi Güngör inşaatın alanın temizlenmesinden hemen sonra, bu hafta içerisinde başlayacağını ifade etti.
Evet gerek bölgede yaşayan aileler açısından gerekse bir turizm beldesine yakışmayan bir görüntü oluşturduğundan, Bitez Belediyesinin verdiği sözü tutarak planlanan tarihlerde çalışmaları başlatması güzel bir gelişme. Ancak çöplük alada yaşayan Naide hanım, oğlu ve annesi açısından bu gelişme pek de iyi olmamış. Alan boşaltıldığı için gidecek ve barınacak bir yeri olmadığını ifade eden Naide Hanım ve 80 yaşındaki annesi kendilerine bir yer gösterilmesi için yetkililerden yardım istiyor.
Evet yıllardır yarattığı görüntü kirliliği ve sağlıksız koşullar nedeniyle birçok kişinin tepkisini çeken çöplük alan kısa bir süre sonra tarihe karışıyor. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden aileye de barınacak bir yer tahsis edilirse, her şey tamam olacak gibi.