Çukurgöl Sakinleri Su Bekliyor

Bodrum’da 15 evin bulunduğu kırsal bölgede bir ayı aşkın süredir su akmadığını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden yardım istedi.

Çukurgöl Sakinleri Su Bekliyor

Çiftlik Mahallesi Çukurgöl Yaylası sakinleri, yaz başından bu yana evlerine su gelmediğini dile getiriyor. 15 hanenin bulunduğu yaylada 300 TL para verip tankerle 3 ton su getiren vatandaşlar, depolarındaki su bitmesin diye suyu kıt kanaat kullandıklarını söylüyor. 

Bölge sakinlerinden Nilgün Saral, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bir ayı aşkın süredir şebekelerde su yok. MUSKİ’yi, her yeri aradım ama bir sonuç elde edemedim. Hiçbir açıklama yok, not alıyoruz diyorlar, ama gelen giden yok. Kişisel temizlik ihtiyaçlarımızı gideremiyoruz. Bu sıcaklarda çok bunaldık. Depodaki su bittiğinde tankerle su getirtiyoruz. 3 ton suya 300 TL para veriyoruz. Evimde tavuklar var, su verdiğim diğer hayvanlar var. Ormandaki hayvanlar için su koyuyoruz. Köy sakinlerinin çoğu yaşlı, ‘su yok’ diye birbirleriyle dertleşmekten öte gidemiyorlar. Burada komşumuzun su saatine baktım. Yaklaşık 20 yıl önce takılan su saatinde toplam 47 ton su kullanılmış. Yani buraya su yıllardır sağlıklı bir şekilde gelmemiş.” şeklinde konuştu. 

Nurgül Saral, yetkililerin su sorununa el atmasını istedi.