Cumhur İttifakı Seçim Startını Verdi

Ak Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu, MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek geçen ay atanan ilçe yönetimine ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. Ziyarette yapılan açıklamada Cumhur İttifakı olarak seçim startını verdikleri ve bundan sonraki siyasi faaliyetlerde beraber hareket edecekleri dile getirildi.

Cumhur İttifakı Seçim Startını Verdi

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak ev sahipliğindeki ziyarette Ak Parti’nin İlçe Başkanı Osman Gökmen, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları Başkanı Elmas Özsert, Gençlik Kolları Başkanı Azat Erol Ataş katıldı. 

Ziyarette konuşan Osman Gökmen, Tayyar Şafak ve ekibine ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulunarak şöyle dedi:

“Hepimiz aynı masanın etrafındayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve adı gibi büyük Devlet Bahçeli’nin bu ittifakı vatan için çok önemli. Biz, burada Bodrum için umut olmuş bir güç birliğiyiz. Bunu unutmayalım. 8 yıldan beri CHP’li bir Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrumluların meselelerine tamamen kulaklarını tıkamış. Ona keza CHP’li ilçe belediyesi sürekli halkını kandırır. Bodrum’dan değil de daha dışarıdan yönetilir bir hal almış. Bodrumluyu kandırır derken iddialı bir laf gibi gelebilir ama daha 2 gün önce yaşadığımız bir olay var. Belediyenin, temizlik şirketi ile hizmet için ihale yaptığı araçları, dolayısıyla kiraladığı, bir şirkete ait olan araçları ‘kendi filomuza kattık’ diye lanse eden bir belediye başkanı var. 2 yıl boyunca uğraşıp da, heykel yapıp da bununla övünen bir belediye başkanımız var.”

“HER TÜRLÜ SİYASİ FAALİYETTE BERABERİZ”

Bundan sonraki süreçte Bodrum’da yapılacak her türlü siyasi faaliyette, bütün saha çalışmalarında Ak Parti–MHP olarak beraber hareket edeceklerini söyleyen Gökmen, şöyle devam etti:

“Şu anda sadece biz değil, Bodrum’daki çok ciddi bir kitle bu güç birliğinin arkasında. Bunu artık bilmemiz gerekiyor. Bu saatten sonra bizim birliğimiz daimdir. Bodrum’da yapılacak her türlü siyasi faaliyette, bütün saha çalışmalarında bu saatten sonra beraber hareket edeceğiz. Tayyar başkanımız da büyüğümüzdür, ağabeyimizdir. Siyasi geçmişi ve deneyimleri bizim için önemlidir. Misafirperverliğiniz için de çok teşekkür ederiz.”

“BODRUM HALKININ SORUNLARINA, DERTLERİNE ORTAK OLMAYA GELDİK”

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak ise kendilerini atandıktan sonra ilk ziyaret eden partinin Ak Parti olduğunu ifade ederek Osman Gökmen ve beraberindekilere teşekkür etti. “Cumhur İttifakı ruhunu yaşatmak için buradayız” diyen Şafak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İki parti genel başkanlarının bu ittifaka ne kadar önem verdiklerini biliyoruz. Bunu da Bodrum’da inşallah taçlandıracağız. Osman Başkanım göreve geldiğimden bu yana beni sık sık arıyor. Gece yarısı dahi telefonla görüşüyoruz. Faaliyetlerimiz hakkında birbirimize bilgiler veriyoruz. Genel başkanımızın dediği gibi, Lider Ülke Türkiye sloganıyla mitinglerimiz de başladı. Genel Başkanımız ve yardımcıları, milletvekilleri, il ve ilçe başkanları sahada. Bununla ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz. Şu anda da faaliyetlere başladık. Seçim startını verdik. Halkımıza Cumhur İttifakı’nı anlatıyoruz. Ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz. Bu birlik ve beraberliğin siyaset üstü bir oluşum olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı da oluyoruzdur. Bodrum’da sorunlar büyük. Biz, Bodrum halkının sorunlarına, dertlerine ortak olmaya geldik. Sadece sevinçlerine, mutlu günlerine, davetlerine değil, hüzünlü sorunlu günlerine de ortak olmaya geldik. Yeni teşkilat kadromuzla elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya hazırız.”