CUMHURİYET HALK EVLERİ'NDE GENEL KURUL

Bodrum’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinden birisi olan Cumhuriyet Halk...

CUMHURİYET HALK EVLERİ'NDE GENEL KURUL
Bodrum’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinden birisi olan Cumhuriyet Halk Evleri 2. Genel Kurulunu yaptı. İki yılın ardından yapılan Genel Kurulda yönetim kurulu üyeleri oybirliği ile seçilirken, yönetim kurulunun kendi arasında yaptığı seçim ile Bodrum CHE başkanlığına da Mehmet Ömer Girgin seçildi.

İmece usulü olarak gerçekleştirilen yoğun altyapı çalışmaları sonucunda, 2014 yılında Mehmet Ömer Girgin başkanlığında dernekleşmişti. Derneğin faaliyetleri arasında 2 seneden bu yana özellikle dar gelirli yurttaşların evlatlarına yönelik olarak, gönüllü öğretmenler ile yapılan eğitim çalışmaları dikkat çekiyor. Yüzlerce çocuk Cumhuriyet Halk Evlerinin eğitim ve sosyal etkinliklerinden ücretsiz olarak yararlanırken, birçok çocuğunda eğitim masraflar yine dernek tarafından karşılanıyor.

Bodrum Cumhuriyet Halk Evleri Genel Kurulu, üyelerinin büyük çoğunluğunun katılımı ile Gümbet Pazaryerinde bulunan dernek merkezinde gerçekleştirildi. Necip Yılmaz ve Naciye Tanrıkulu oybirliği ile Divan’a seçildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunmasının ardından, raporla ilgili görüşlere yer verildi. Mehmet Ömer Girgin'in 2 yıllık süreçte yapılan çalışmaları aktarmasının ardından, ikinci dönem yönetim kurulu adayları belirlendi.

Kurucu Başkan Mehmet Ömer Girgin genel kurulda yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Evlerinin amaçlarını ve hedeflerini şu şekilde sıraladı; “Cumhuriyet Halk Evleri hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese açık, eşit, ücretsiz hizmet anlayışı ile her vatandaşın bireysel ve ailelerine ilişkin sorunlarına çözüm bulabilmelerine destek olabilmek, gelişimlerine katkı sağlayarak fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır. Üretilen hizmetlerle daha iyi anne-baba, daha başarılı öğrenci, daha donanımlı genç, daha farkında birey, daha sorumlu ve duyarlı yurttaş ve sonuç olarak daha mutlu insanların çoğalmasına katkı sağlanmasıdır. Cumhuriyet Halk Evleri, konusunda uzman gönüllülerden alınacak destekle yürümektedir. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere, bölge halkından gelen talepler doğrultusunda pek çok konu ile ilgili ücretsiz hizmetler verildi, verilmeye de devam edecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Evleri 2. Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeleri için yapılan oylama sonucu oybirliği ile; Mehmet Ömer Girgin, Şükran Engin Atmaca, Emrah Kaplan, Zehra Akalın, İsmail Hakkı Baydar, Adalet Ağan ve Hürrem Dinç yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler. Yönetim kurulu üyelerinin kendi aralarında yaptıkları ilk toplantıda ise Mehmet Ömer Girgin Bodrum Cumhuriyet Halk Evleri Başkanlığına seçildi…