CUMHURİYET KUTLAMALARI ÇELENK KOYMA TÖRENİYLE BAŞLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıldönümü kutlamaları, Bodrum Belediye Meydanında...

CUMHURİYET KUTLAMALARI ÇELENK KOYMA TÖRENİYLE BAŞLADI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıldönümü kutlamaları, Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen resmi çelenk koyma töreni ile başladı.

Belediye Meydanı’nda öğle saatlerinde resmi bir tören düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Göksel Oral, Belediye Meclis Üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Üyeleri, siyasi parti başkan ve yönetim kurulu üyeleri , daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kalabalık bir katılımın sağlandığı törende sıra ile Atatürk büstüne çelenkler konuldu. Garnizon Komutanlığı çelenginin konulduğu sırada Bodrum Beşiktaşlılar Derneği grubu "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde slogan attı. Slogana törene katılan vatandaşlarda alkışlarla destek verdi.

Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende, daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Bayramının 91. yıldönümü, 29 Ekim sabahı sabah saatlerinde Şehir Stadında düzenlenecek olan programla devam edecek.