CUMHURİYET KUTLAMALARI GECE DE SÜRDÜ

Bodrum'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi,...

CUMHURİYET KUTLAMALARI GECE DE SÜRDÜ
Bodrum'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi, ilerleyen saatlerde Pop Müzik sanatçısı Burcu Güneş bir konser verdi.

Akşam saatlerinde Bodrum Milta Marina önünde toplanan vatandaşlar ve öğrenciler meşaleler yakarak Bodrum Belediye Meydanı'na kadar yürüdü.
Yol boyunca marşlar söyleyerek Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlara esnaf ve turistler de alkışlarla destek verdi. Bazı disko ve gece kulüpleri de 10. Yıl Marşı çalarak kalabalığa destek verdi.

Bazı işletmeciler ise iş yerlerinin pencerelerine çıkarak dev Türk bayraklarını salladı, marşlar söyledi. Neyzen Tevfik caddesinde vatandaşların hazırladığı ve bir anda patlayan volkan kısa süreli panik yaşattı. Volkan bir süre yandıktan sonra bir anda patlayarak kalabalığın arasına düştü, bazı vatandaşlar yanmaktan son anda kurtuldu.

Grup yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından Bodrum Belediye meydanına ulaştı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı fener alayı yürüyüşünde renkli görüntüler oluştu.
Etkinlikte havai fişek gösterisi sunuldu, Bodrum Dans Kulübü Yurtdışı Tanıtım ekibi bir gösteri yaptı.

Fener alayının ardından ünlü şarkıcı Burcu Güneş’in saat 21.00’da konser vermesi bekleniyordu ancak rüzgâr nedeniyle konser sahnesinin zamanında hazırlanamaması nedeniyle konser planlanandan yaklaşık 1 saat geç başladı. 1 saat sonra konser alanına gelen Güneş, burada da özel aracından inmeyince vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Aksilikler gece boyunca Güneş’in peşini bırakmadı. Tam sahneye çıkmaya hazırlanan Burcu Güneş, ayağının sahne merdivenlerine takılınca düşme tehlikesi atlattı. Yaşanan tatsızlıkların ardından Güneş eline Türk bayrağı alarak 10. Yıl marşını söyledi ve gecikmeden dolayı Bodrum halkından özür diledi.

Sevilen şarkılarını seslendiren Güneş'e özellikle gençler ve çocuklar ilgi gösterdi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, vatandaşlara düzenledikleri bayram etkinliklerine destek verdiği için teşekkür ederek, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti şeklinde konuştu. Düzenlenen etkinlik gece 00.00’a kadar devam etti.