CUMHURİYET KUTLAMALARI KONSER İLE SÜRDÜ

Cumhuriyetimizin 91. yılı, Bodrum Belediyesi ve Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu...

CUMHURİYET KUTLAMALARI KONSER İLE SÜRDÜ
Cumhuriyetimizin 91. yılı, Bodrum Belediyesi ve Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Gün boyu süren etkinlikler Bodrum Kalesi’nde gerçekleşen bir konser ile devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle, 27-31 Ekim 2014 tarihleri arasında Bodrum genelinde düzenlenen etkinlikler, Mumcular Mahallesi Karaova Pazar Yeri'nden başladı. Bodrum Belediyesi ve Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu işbirliğiyle düzenlenen etkinliklerin ikinci günü ise Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde düzenlenen konser ile devam etti. Etkinliğe katılanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu da vardı.

Film gösterimi ile Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin okunmasının ardından sahneye çıkan AKDER (Akyarlar Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği) Türk Müziği Korosu ise geceye katılan vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Vatandaşlar koronun seslendirdiği şarkılara bol bol eşlik ederken, Kuzey hendeğinde dalgalanan Türk Bayraklarıyla da görsel şölen yaşandı.

Bodrum Belediyesi ve Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu adına yapılan açılış konuşmasında; “Birlik ve dayanışmaya en çok destek duyduğumuz bu günlerde örnek bir dayanışma sergileyerek bir araya gelen sivil toplum kuruluşları olarak Cumhuriyet Bayramı'nın 91. Yılının coşku içinde, ülkemizde ve Bodrum'a yakışan şekilde kutlanabilmesi için yoğun çaba ve emek harcadık” denilerek sahneye Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu üyeleri davet edildi.

Gecede organizasyona katkı verenlere de plaket verildi.