CUMHURİYET'İN 91. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Bodrum'da Cumhuriyet'in 91. yıldönümü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi....

CUMHURİYET'İN 91. YILI COŞKUYLA KUTLANDI
Bodrum'da Cumhuriyet'in 91. yıldönümü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

Akşam saatlerinde Neyzen Tevfik Caddesindeki Milta Marina önünde toplanan vatandaşlar ve öğrenciler meşale yakarak bando eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı'na kadar yürüdü.

Yol boyunca marşlar söyleyerek Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlara çevredeki esnaf ve turistler de alkışlarla destek verdi. Bazı disko ve gece kulüpleri de 10. Yıl Marşı çalarak kalabalığa eşlik etti.

Cadde üzerindeki bazı işletmeciler ise iş yerlerinin pencerelerine çıkarak dev Türk bayraklarını salladı, marşlar söyledi.

Grup yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüşün ardından Bodrum Belediye meydanına ulaştı. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı fener alayı yürüyüşünde bazı vatandaşlarda andımızı okudu.

Yürüyüşe katılan Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, binlerce vatandaşın bir araya gelerek Cumhuriyet bayramını coşku içinde kutlamasının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, çok duygulandığını söyledi.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, bir vatandaşın üzerine giydiği Türk bayrağı kıyafeti ilgi odağı oldu.

Meydanı dolduran binlerce vatandaş, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okundu.

Tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, şunları söyledi:

"Bodrum Yarımadası’nın medeni insanları, Bodrum'un değerli laik insanları, Bodrum'un değerli Cumhuriyet insanları, Atamızın gözündeki ışığın yolunda yürüyen halkım… Bizim yolumuz; medeniyet yolu, aydınlık yolu, ilim - irfan yolu. Bu güzel bayram; benim, senin, onun bayramı değil bizim bayramımızdır. Bu bayram birey olma bayramı, bu bayram vatan toprağına sahip olma bayramı, bu bayram seçme seçilme hakkına sahip olma bayramı, bu bayram eşit olma bayramı. Bu bayram; bizim, Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin bayramı. Bu güzel bayramda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Bodrum halkına şükranlarımı sunarken, 18 tane madenci kardeşimize içinizdeki güzel pozitif enerjinizi yollayarak en kısa zamanda sevindirici haberleri almak dileği ile bayramınızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı yolluyorum. Sizin başkanınız olmaktan da huzur ve gurur duyuyorum." dedi.

Karaman'da yaşanan maden faciası nedeniyle Bodrum Belediye Meydanı'nda yapılması planlanan Gökhan Tepe konseri ise iptal edilirken, bir süre meydanda toplanan kalabalık daha sonra dağıldı.