ÇYDD ÜYELERİ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ...

Geçtiğimiz haftalarda yapılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Kurulunun...

ÇYDD ÜYELERİ GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ...
Geçtiğimiz haftalarda yapılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Kurulunun ardından göreve gelen yeni yönetim kurulu üyeleri, Bodrum'daki basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kale caddesindeki Mendirek kafede bir araya gelen Nadiye Sarıtosun Başkanlığındaki ÇYDD üyeleri, basın mensuplarına yeni yönetim kurulu ve önümüzdeki süreçte yapacakları etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Kısa açıklamasının ardından karşılıklı sohbet şeklinde devam eden toplantıda çeşitli bilgiler veren ÇYDD Bodrum Şubesi Başkanı Nadiye Sarıtosun, ilk olarak yeni yönetim kurulu üyelerini tanıtarak, "Biz eski yönetim, yeni yönetim demiyoruz. Çünkü biz görev değişimi yapıyoruz. Biz bir ekibiz, yine hep birlikte çalışıyoruz. Yönetim kurulu arkadaşlarım yanımda" dedi.

Her yıl geleneksel bazı etkinliklere imza attıklarını belirten Sarıtosun, şunları söyledi:

"27 Mart tiyatrolar şenliği gibi, yılbaşı şenliği gibi, 11 Nisan'da yapacağımız Laiklik günü, Gökçebel Çağdaş Halk Kültür Odamız var biz oradaki okulun ve orada yaşayan kişilerin katılımıyla her sene şenlik yapıyoruz. 24 Nisan Çocuk Şenliğimiz var. Bunun yanı sıra eğitim projelerimiz de devam ediyor" dedi.

ÇYDD bünyesindeki burslu öğrenciler hakkında da bilgiler veren Sarıtosun, ilköğretim, lise ve üniversite düzeyinde burs alan öğrencilerin sayısını ise şöyle açıkladı:

"Burslu öğrenci sayımız oldukça yüksek. İlköğretim öğrencisi 117, lise öğrencisi 91, üniversite öğrencisi 117, yani toplamda 325 burslu öğrencimiz var. Bu sayı sadece Bodrum şubesinden. Bizim bu 117 burslu çocuğumuzun hemen hemen hepsi Bodrum dışındalar. Ama ilköğretim ve lise öğrencileri burada" dedi.

Nadiye Sarıtosun, bir gazetecinin sorduğu, "Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin siyasetin içindeki yeri, siyasetle biraradamısınız, yoksa siyasetin dışında bir sivil toplum örgütü olarak mı devam ediyorsunuz'" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Biz kamu yararına çalışan partiler üstü bir derneğiz. Bu bizim tüzüğümüzde de yazar. Siyasi partilerle çalışıp çalışmadığımızı sordunuz. Biz bütün siyasi partilere eşit uzaklıkta dururuz. Ama şunu belirtmem gerekir ki, bizler yurttaşız, her yurttaşın mutlaka bir siyasi partiyle bir ilişkisi vardır veya bir siyasi partiye oyunu kullanır. Bu bizim dernek dışındaki başka kimliğimizdir. Hepimizin birer farklı kimlikleri vardır. Biz bunu karıştırmayız. Partiler üstü bir konumumuz var" dedi.