ÇYDD Yaz Etkinlikleri Final Yapıyor

ÇYDD Yaz etkinliklerinin yirmi üçüncüsü 7 Ağustos 2019 günü tamamlanıyor.

ÇYDD Yaz Etkinlikleri Final Yapıyor

ÇYDD Yaz etkinliklerinin yirmi üçüncüsü 7 Ağustos 2019 günü tamamlanıyor. Etkinlik bir final gösterisiyle noktalanacak.

1 Temmuz günü başlayan ÇYDD 23. Yaz etkinlikleri  beş haftayı geride bıraktı. 5 Ağustos günü altıncı haftasına başladı. Bitez Pazaryeri Belediye Tesislerinde, Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri eğlenerek öğrenelim sloganıyla spor, resim, seramik, el becerileri, müzik, koro çalışmaları, edebiyat atölyesi, çocuklara felsefe, kodluyorum oynuyorum, drama çalışmaları, satranç ve deneyelim görelim eğitimleriyle dopdolu günler yaşadılar. Her Cuma geziler düzenlendi. Altı hafta boyunca Bodrum yarımadasının bir çok yerini gezen, gezerken tarım, kültür, arkeoloji, coğrafya ve tarih bilgilerini geliştiren, barınaktaki hayvanlarla vakit geçirmekten, denizde yüzmeye kadar bir çok duyguyu sevinci yaşadılar. ÇYDD’li çocuklar çok çalıştılar, çok öğrendiler, çok eğlendiler. 

Şimdi sırada bütün öğrendiklerinin bir özeti olacak final gösterilerinde. 7 Ağustos 2019 günü eğitim gördükleri yerde Bitez Pazaryeri Belediye Tesislerinde, saat 13.00’de başlayacak halka açık final gösterileriyle yaz etkinliklerini noktalıyorlar. 

Açılacak resim, kil, el becerileri, deneyelim görelim  ve grafik tasarım sergilerinde eğitimleri sırasında yaptıkları ürünleri sergileyecekler. Yazdıklarını Mandalin Öykü Gazetesiyle konuklara hediye edecekler. Öğrendikleri şarkıları söyleyip spor karşılaşmaları yapacak, drama gösterileriyle konuklarıyla birlikte harika zaman geçirecekler.