Daha Güvenli Bir Dünya İçin...

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Yanındayım Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı. 

Daha Güvenli Bir Dünya İçin...
Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, Belediye Başkanı Ahmet Aras ve dernek üyeleri katıldı

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Yanındayım Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı. 

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, Belediye Başkanı Ahmet Aras ve dernek üyeleri katıldı. Basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Buse Tekgül Gümüş, sözlerine şöyle başladı:

“Bizim dernek olarak uyuşturucu ile mücadelede amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu madde ile tanışmasını engel olabilmek. Bu maddelerle mücadele anlamında anne babaları bilinçlendirmek ve öğretmenlerle çeşitli projeler yürütebilmek. Bunun için vatandaşlarımızın da desteğini alarak ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz. Belediyemize de bu konuda gençlerimizin sağlığı için çok hassas davranıyor. Bunun için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Uyuşturucu ile mücadele sadece uyuşturucu ile mücadele değildir. Aynı zamanda cinsel suçlarla, hırsızlarla, katillerle ve terörle mücadeledir. Bunun için vermek istediğim en önemli mesaj ‘gelin çocuklarımız için, gençlerimiz için daha güvenli bir Dünyayı birlikte inşa edelim." 

Bodrum halkının uyuşturucu, pedofili ve cinsel suçlarla mücadelede çok hassas davrandığını dile getiren Gümüş, “Biz dernek olarak çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bunun için biraz şanslı bir bölgede yaşadığımızı söyleyebiliriz. Belediyemizin de desteğiyle çok güzel işler başaracağız” şeklinde konuştu. 

Basın açıklamasında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü. Bunun Bodrum’da ilk defa dile getiriliyor olması açıkçası beni çok memnun etti. Bu da Yanındayım Derneği’nin kuruluşu sayesinde oldu. Öncelikle ben bu derneğin faaliyete geçmesinde emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Geçen yıl bu derneğin kuruluşunda ben de davet edilmiştim ve ben böyle bir oluşumun içinde olmaktan dolayı çok mutlu olmuştum. O zaman başkan değildim. Ancak şu an aldığımız yetkiler bu konuda çok daha büyük adımlar atabileceğimiz anlamına gelmekte. Bu durumda Yanındayım Derneği ile birlikte çalışmak, projeler üretebilmek, uyuşturucu, pedofili ve cinsel suçlarla etkin bir şekilde mücadele etmek artık bizim elimizde. Belediyemizin görev tanımı içerisinde çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtarılması var. Onları alkolden uyuşturucudan uzak tutmak, spora yönlendirmek bizim en büyük görevlerimiz arasında. Ama bunları yaparken Yanındayım Derneği ile birlikte yürümek çok önemli. Bu işi sahiplenen STK’lar olduğu zaman biz belediye olarak çok daha faydalı olabiliyoruz.”

Basın açıklamasının ardından Başkan Aras da derneğin tişörtünü giyerek dernek üyeleri ile hatıra fotoğafı çektirdi.