Dayanamayıp Yasağı İhlal Ettiler!

Bodrum’da sokağa çıkma yasağına büyük ölçüde uyulurken, yasağı delerek sahile inen gençler ise denize girerek boş sahilin tadını çıkardı.

Dayanamayıp Yasağı İhlal Ettiler!

Bodrum'da sokağa çıkma kısıtlamasının ardından sahiller ve sokaklar boş kaldı. Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet sahilleri sessizliğini korudu. Bitez sahilinde ise 2 gencin denize girerken objektiflere yakalandı. 3.150 Lira İdari Para cezasını göze alarak sokağa çıkma yasağını ihlal eden gençlerin, boş sahilin tadını doyasıya çıkardığı görüldü. Hava sıcaklığının 28 dereceye kadar çıktığı Bodrum'da mavi sulara kendilerini bırakan gençler yüzme yarışı yapmayı da ihmal etmedi.

SAVUNMALARI ŞAŞIRTTI; “DENİZİ YALNIZ BIRAKMADIK”

Denize giren gençlerden biri koronavirüsten dolayı dışarı çıkamadıklarını belirterek, "15 dakikalığına denize girdik. Sahil bomboş, sahili ilk kez bu sesiz görünce dayanamayıp denize girdik. Koronavirüsünden dolayı gezemedik, çıkamadık. Bütün işler durdu. Denizi boş bulduk. Denizi yalnız bırakmadık. Denizi hiç bu kadar sessiz görmemiştik” dedi. 

Yasağı çiğneyip denize giren diğer genç ise kendisini "Virüsü marketten kapıyorlar, deniz temiz" diye savundu. Gençler sonrasında sahilden ayrıldı.

Öte yandan sahillerde de kontrol yapan polis, denize girdikleri tespit edilen şahıslara gerekli cezai işlemleri uyguladı.