Dayanışma Gecesinde Buluştular

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nce “Dayanışma Gecesi” gerçekleştirildi. 

Dayanışma Gecesinde Buluştular

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği’nce “Dayanışma Gecesi” gerçekleştirildi. 

2016 yılında kurulan Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, yöresel yemekler ve yöresel müzikler eşliğinde “Dayanışma Gecesi” organize etti. Yöresel sanatçılar Ender Kasal ve Halil Bilkiç’in sahne aldığı gecede, halkoyunları oynandı, lokum pilavı, kara izmarit, fava gibi Bodrum ile özdeşleşen yemekler misafirlere ikram edildi. 

Gecede bir konuşma yapan Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Dağoğlu, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek şunları söyledi:

“2006 yılında kurulan bu dernekte 2 yıldan beri başkanlık yapıyorum. Yönetim ile bir çaba içerisindeyiz. Bu geceleri düzenlemekteki amaçlarımızdan bir tanesi birlikte olmak, birlikte paylaşmak. Tabi ki ortak sevdamız Bodrum. Bodrum’da yaşayan herkes bizim için Bodrumlu. Biz bugünden itibaren yeni projeler, yeni organizasyonlarla yine sizlerle beraber olmayı istiyoruz. En önemli şey Bodrumluların desteği. Bizimle beraber olmanız bize güç katacaktır.”

Geceye müzikleri ile renk katan derneğin yönetim kurulu üyesi Ender Kasal da yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Bodrum, çok zengin bir kültüre sahip. Yemeklerimiz, Türkülerimiz, halkoyunlarımız… Yani Bodrum’u sadece deniz, kum, güneş, tarih olarak biliyorlar. Ama maalesef kültürümüzü şimdiye kadar çok duyuramamışız. Bu nedenle bu kültürümüzü daha geniş kitlelere duyurmak istiyoruz. Amacımız geçmişten devraldığımız bu kültür mirasını ileriki nesillere aktarabilmek ve daha kitlelere yayabilmek.”

“Dayanışma Gecesi” gece saatlerine kadar devam etti.