Dedikoduları Yargıya Taşıyacaklar!

Belediye Meydanı’ndaki Merkez Taksi’de koronavirüs görüldüğü ve şoförlerden vakalar olduğu yönünde yapılan asılsız ve art niyetli paylaşımlara, taksiciler yaptıkları açıklama ile tepki gösterdi. Taksi esnafı dedikoduları yargıya taşımayı düşündüklerini de açıkladı.

Dedikoduları Yargıya Taşıyacaklar!

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından hem Türkiye genelinde, hem de Bodrum özelinde sosyal medya ve özel iletişim gruplarındaki asılsız paylaşımların önüne geçilemiyor. Yetkili Resmi makamlardan veri akışının an itibariyle sınırlı olmasının da etkisiyle özellikle Bodrum gibi herkesin birbirini tanıdığı yerlerde sosyal medya üzerinden abartılı, gerçek dışı bilgiler içeren paylaşımlar adeta bir şehir efsanesi olarak yüzlerce, binlerce kişiye hızla yayılıyor. 

Bu durumun Bodrum'daki mağdurlarından biri de Belediye Meydanı’ndaki Merkez Taksi çalışanları. Durak çalışanlarında koronavirüs görüldüğü ve şoförlerden hastalanların olduğu, durağın karantinaya alındığı gibi asılsız paylaşımlar yapılması, taksicilerin tepkisini topladı. 

İÇİMİZDE HASTA OLAN ARKADAŞIMIZ YOK!

Durak çalışanlarından Hakan Ayaydın, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Burası belediyeni önü, Bodrum’un atardamarı, en merkezi. Biz burada kamu hizmeti veriyoruz. Hijyeni ile, sağlığı ile, temizliği ile elimizden gelen en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. İçimizde hasta olan bir arkadaşımız yok. Asılsız paylaşımla bizim canımızı yakıyor. Biz bu zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi 1 hafta önce geldi, tüm araçlarımızı dezenfekte etti.”

Bütün araçlarda hijyen kurallarına uyduklarını dile getiren Ayaydın, “Bütün araçlarımızda dezenfektandan tutun, maske, eldiven var. Ben müşterim bindiğinde maske ve eldivenimi takıyorum. Gereken kurallara uyuyoruz ve Bodrum’un kalbinde böyle bir asılsız dedikodu, 44 kişiyi muzdarip etti. Durağımızın telefon numarası belli. Bizleri arayıp sorabilirler” dedi. 

Taksiciler, “Kendi içimizde konuşup gerekirse olayı yargıya taşımayı düşünüyoruz” diye konuştular.