Demir Mevkisine Giden Yol Kapatıldı!

Torba Mahallesi'ndeki Demirbükü mevkisine giden yol, orman yangını tehlikesi gerekçe gösterilerek araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar ise yolun kapatılmasına tepki gösterdi.

Demir Mevkisine Giden Yol Kapatıldı!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sabah saatlerinde Torba Mahallesi'nde bulunan S.S. Bodrum Su Ürünleri Kooperatifi Torba Balıkçı Barınağı'nı ziyaret ederek esnafla biraraya geldi. Kooperatif yöneticileri ve esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Aras, balıkçı barınağı ve çevresinde incelemelerde bulundu. Barınaktan çıkan Başkan Aras, Torba sakinleri ile de kısa süreli sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Vatandaşlar, Torba Limanı'ndan Demirbükü mevkisine giden orman yolunun, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, ormanlık alanlar ve civarında ateş yakılması konusunda Bodrum ilçesi Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu kararıyla kapatılmasıyla ilgili şikayetlerini dile getirdi. Mahalle sakinleri, orman yangınları gerekçe gösterilerek yolun kapatılmasına tepki gösterdi. Başkan Aras ise konuyla ilgili yetkililerle konuşup ortak nokta bulma konusunda çalışacaklarını söyledi.

Atatürk Caddesi üzerinde de incelemelerde bulunan Başkan Aras, ardından 2015 yılında hayata veda eden ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın eşi Nil Koraman'ı evinde ziyaret etti.

Ardından Gölköy Mahallesi'ne geçen Başkan Aras ve beraberindekiler, burada da bir dizi incelemelerde bulundu. Aras ve beraberindekiler Gölköy Mahalle Muhtarlığında, 45 yıldır yaz aylarını Gölköy Mahallesi’nde geçiren ekonomist ve fotoğraf sanatçısı Bülent Yüksel'in Gölköy'de çektiği fotoğraflarından oluşan sergisini ziyaret etti. Başkan Aras, gelirinin Gölköy Ahmet Naci Coşkun İlkokulu'na bağışlanacağı sergiden 10 adet fotoğraf satın alarak, emeği geçen herkese teşekkür etti. Aras, Gölköy Halk Kütüphanesi'ni de ziyaret ettikten sonra çevre taksici esnafı ve çevredeki işletme sahipleriyle görüştü. 

Covid-19 önlemleri kapsamında da incelemelerde bulunan Başkan Aras ve beraberindekiler, kurallara uygun şekilde vatandaşa hizmet veren işletmelere teşekkür etti. Tatilini Gölköy’de geçiren misafirlerle de kısa süreli sohbetler eden Ahmet Aras, bölgede yaşayan vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyerek notlar aldı.