DEMİR; 'SIRA DIŞI BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM'

Ak Parti 1. Sıra Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir, Bodrum'da yürüttüğü...

DEMİR; 'SIRA DIŞI BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM'
Ak Parti 1. Sıra Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir, Bodrum'da yürüttüğü saha çalışmalarında STK temsilcilerine ve Kent Medya Grubu’na ziyarette bulundu. Demir, sıra dışı bir milletvekili olacağını ifade etti.

10 yıldır Bodrum’da ikamet eden, Güllük eski Belediye Başkanı ve Ak Parti 1. Sıra Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir, saha çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Fethiye, Dalaman ve Seydikemer’i ziyaret eden Demir, bugün Bodrum’u dolaştı.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’le birlikte yürüttüğü çalışmalar kapsamında Kent Medya Grubu’na da bir nezaket ziyaretinde bulunan Demir, sıra dışı bir milletvekili olacağını ifade ederek şunları söyledi;

“Ben Muğla adayıyım fakat şu an ağırlıklı olarak Bodrum ve Milas bölgesinde görev yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta da Fethiye, Seydikemer, Dalaman bölgesindeydik. Bütün Muğla’yı dolaşacağız. Ben aslen Milas doğumluyum. Çocukluğum bu bölgelerde geçti. Yüksek öğrenim dolayısıyla da Ankara’ya intikal ettim. Orada bir bürokratik hayatım var. Rahmetli Özal’ın en genç danışmanlarından birisiydim. Rahmetli Milli Eğitim Bakanı Avni Akyol’un baş danışmanlığını yaptım ve bakanlık başmüfettişiyim. Devlet tecrübesi ve siyaset tecrübesi olan bir ağabey pozisyonundayım. Bu bölgeleri tanıyan, bu bölgenin insanıyım. Bölgemiz adına çok güzel hizmetler vereceğimi düşünüyorum. Zaten gerek Cumhurbaşkanımız, gerekse başbakanımız bana ‘Hadi Başkan çok iddialısın, bölgende seni birinci sıra aday yapıyoruz’ dediler. Onun sorumluluğu altında geldim. Bu sorumluluğun karşılığını mutlaka vermem lazım. Sağolsunlar beni onurlandırdılar. Ben de burada bütün gücümle çalışıp oy olarak onları gururlandırmak istiyorum” dedi.

Uzun yılların bürokrasi tecrübesinin ardından, 10 yıl Güllük Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Mehmet Yavuz Demir, kendisini milletvekilliği için çok hazır hissettiğini anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölgenin eksikliklerini, ihtiyaçlarını biliyorum. Bodrum bir Dünya kenti. Herkesin dilinde olan gözbebeği bir yer. Dünyanın en zenginleri buraya geliyor, ünlü starlar buraya geliyor. Bütün bu tarihi, kültürel, tabiat güzellikleri adına dört dörtlük bir yer ama mutlaka büyük eksiklikleri var. Çok büyük potansiyeli var ama bu potansiyelin tamamı yüzeye çıkmış değil. Bodrum’u yakından tanıyan sizin gibi dostlarımızla, buradaki kanaat önderleriyle esnafıyla, balıkçısıyla, denizcisiyle, çevrecisiyle, yani hepsiyle işbirliği yapacağız. Ankara’ya çok uzak bir insan değilim. Buraya Ankara’dan geldim. Gider gitmez hemen hizmete start verecek hazırlık içerisindeyim. Kendimi buna çok hazır hissediyorum. Her şey çok daha iyi olacak diye düşünüyorum” dedi.

Bodrum’un sorunlarını da tespit ederek çözüm bulunması noktasında büyük çaba sarf edeceğini de sözlerine ekleyen Ak Parti 1. Sıra Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Öncelikle Bodrum’un acil ihtiyaçlarının ne olduğunu tespit edeceğiz. Mesela bugün, Esnaf Odası, Denizciler Derneği gibi pek çok yere uğradık. Oradaki temsilcilerle görüştük. Onların taleplerini dinledik. Bunları hepsi mutlaka değerlendirilecek. Ben bu ihtiyaçları laf olsun diye toplamayacağım. Ben birinci sıra adayıyım, Allah sağlık verdiği sürece her halükarda meclisteyim. Benim amacım bana verilen bu sorumluluğun karşılığını vermek. Bu bölge insanının benim hizmetlerimden son derece memnun kalacağını, biliyorum, düşünüyorum. Bu konuda kendime çok güveniyorum” dedi.

Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz da Bodrum'un sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözülmesi noktasında her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazır olduklarını ifade ederek, Mehmet Yavuz Demir'e çalışmalarında başarılar diledi.