DEMİREL DE TRAFİĞE TAKILDI

Bayram tatilini Bodrum'da geçiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel dönüş yolunda...

DEMİREL DE TRAFİĞE TAKILDI
Bayram tatilini Bodrum'da geçiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel dönüş yolunda trafiğe takıldı.

Öğle saatlerinde havaalanına gitmek üzere Akyarlar'da kaldığı otelden koruma konvoyu ile birlikte yola çıkan Demirel'in konvoyu Bitez Kavşağından itibaren yoğunlaşan trafikte güçlükle hareket etti.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Bölge Trafik İstasyonuna bağlı trafik polislerinin insan üstü çabaları bile Bodrum trafiğini açmakta zorlandı. Yaz sezonundaki trafik yoğunluğunu kaldırmayan Bodrum yollarına birde tatilcilerin dönüşü eklenince trafik iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Süleyman Demirel'in konvoyu havalimanı öncesi Bodrum merkezine giriş yaptı. Cevat Şakir Caddesinden Neyzen Tevfik Caddesine ilerleyen konvoy yoğunluktan dolayı hiç bir yerde durmadan Cafer Paşa Caddesi üzerinden tekrar çevre yoluna çıktı. Ancak özellikle Hastane kavşağı, Lise Kavşağı ve Emniyet Müdürlüğü Kavşağındaki sıkışıklık trafik polislerine zor anlar yaşattı.

Bu bölgedeki yoğunluk yüzünden Süleyman Demirel'in konvoyu bir süre trafikte beklemek zorunda kaldı. Konvoy daha sonra ağır ilerleyen trafikte Bodrum'dan çıkış yaparak havalimanına doğru gitti.

Yoğun trafik nedeniyle şehirden çıkmakta güçlük çeken Demirel, saat 12.15'de Milas-Bodrum Havalimanı'na ulaştı. Demirel'i burada, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Demokrat Parti, Doğru Yol Partisi ve CHP temsilcileri karşıladı.

Havalimanında kendisini bekleyenlerle bir süre sohbet eden Demirel, görevlilerin yardımıyla kendisini bekleyen özel uçağa bindi. Demirel'in korumaları ve yardımcılarının destekleriyle güçlükle uçağa binebildiği gözlendi.