DENİZ TİCARET ODASI ESKİ BODTO BİNASINDA HİZMETE BAŞLADI

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi yeni yerinde vatandaşlara hizmet vermeye...

DENİZ TİCARET ODASI ESKİ BODTO BİNASINDA HİZMETE BAŞLADI
İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi yeni yerinde vatandaşlara hizmet vermeye başladı. İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Başkanı Orhan Dinç, “Buraya taşınmak bizim seçim vaatlerimizin içindeydi. Bunu da gerçekleştirdik” dedi.

Daha önce Eskiçeşme Mahallesi Poyraz Sokakta vatandaşlara hizmet veren İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, 7 personeli ile birlikte Yokuşbaşı Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki eski Bodrum Ticaret Odası binasına taşındı. Geçtiğimiz aylarda başkanlık seçimleri yapılan ve seçimleri kazanan Orhan Dinç yeni hizmet binaları ile ilgili şunları söyledi;

“Buraya taşınmak seçim esnasında zaten bizim vaatlerimizden birisiydi çünkü Bodrum yarımadasında özellikle Bodrum Deniz Ticaret Odamızın Bodrum’a yakışan, Bodrum halkımıza yakışan ve üyelerimizin ticari alanlarını ve faaliyetlerini geliştirmek için çok aktif bir oda olacağı sözünü verdik. Mevcut olan binamızda bırakın arabayı, motosiklet ve bisiklet ile dahi gelseniz park sorunu vardı. Yeni yönetim ve ekibimizle birlikte üyelerimizin hem ticari, hem eğitim, gerek yerel gerekse uluslararası birçok ticari platformda yeni pazarlar, yeni yöntemler ekonomik anlamda üyelerimize katkı sağlayacak birçok projemiz vardı. Bu bina Deniz Ticaret Odamızın daha büyümesinde üyelerimizin daha kaliteli Bodrumumuza yakışır bir şekilde hizmet etmesi için gerekliydi. 16 Temmuz itibari ile Bodrum halkına değerlerimize hizmet etmeye başladık.”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanlığına aday olmadan önce birçok projeden bahsettiklerini dile getiren Dinç, yeni dönemde yapmayı planladıkları hizmetlerle ilgili ise şunları söyledi;

“Hizmete gelir gelmez gerek devlet ile gerek yerel kurumlar ile birlikte bu projelerin birçoğunu yerine getirdik. Burada artık yeni binamızda eğitime daha fazla önem verdiğimizi ve burada kendi içimizde uluslararası, ulusal ve yerel olarak üç ayrı birimde meclis üyelerimizden de birçok birimler kurduk. Bu birimler kendi sektörel uzmanlık alanlarımıza göre proje üretecek birimlerdir. Şu anda uluslararası üç ülkeyle birlikte bir projenin başlangıcının ön görüşmesi yapılıyor. Yat işletmeciliği, tersanecilerimiz ve dalış ile ilgili görüşmelerimiz başladı. Biz şimdiden 2019 sezonunda üyelerimizin hem yeni pazarlar hem de ekonomik anlamda pazarlar ile birlikte entegre etmek için görüşmelerimizi başlattık. Bununla birlikte odamıza yeni geçtiğimiz için daha önce planlamış olduğumuz birimleri de hayata geçireceğiz. Sadece kendi personelimiz, mevcut üyelerimiz, yönetimimiz ile değil üyelerimizden de onları da katılımcı yaparak Muğla Üniversitesi ile birlikte bir iletişimimiz var. Enerjimizle heyecanla devam ediyoruz” dedi.

Dinç, sözlerini şöyle tamamladı, “Personelimize de eğitimlerimiz var önem veriyoruz hizmet kalitesini arttırmak için. Yeni ekip ve yeni değişimi ile beraber her personelimizin hem de Bodrum Deniz Ticaret odasının hizmet ve kalite anlayışını seviye olarak daha yukarılara çıkarmak istiyoruz. Bu odada aslında vermiş olduğumuz sözlerin yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz ekibimiz ile birlikte” dedi.