Deniz Tutkunları Bu Festivalde

Türkiye’nin en görkemli denizcilik festivali CNR Yacht Festival deniz tutkunlarına kapılarını açtı.

Deniz Tutkunları Bu Festivalde

Türkiye’nin en görkemli denizcilik festivali CNR Yacht Festival deniz tutkunlarına kapılarını açtı. Fuara Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç de katıldı. 

5 bin ila 17 milyon lira arasında değişen, kategorilerinin en iyisi 100’ün üzerinde markanın birbirinden özel deniz araçlarının sergilendiği festival, 20 Ekim Pazar gününe kadar Ataköy Marina Mega Yat Limanı'nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
 
100’ün üzerindeki markanın yeni nesil deniz araçlarını sergileyeceği festivalde, son model tekne lansmanları da gerçekleştiriliyor. Denizcilik sektörünün tüm aksesuar ve ekipmanlarıyla yer aldığı festival su sporları, rüzgâr sörfü, kürek, dalış, jetski ve flyboard gösterileri gibi çok sayıda etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. 

Uluslararası ziyaretçilerin de etkin olarak katılabildiği bu gösteriler, festivalin son gününe kadar devam edecek. 5 bin ila 17 milyon lira arasında değişen teknelerin görücüye çıktığı festivalin, 25 binin üzerinde deniz tutkununu hayalini kurduğu deniz araçları ile buluşturması bekleniyor.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı ve Roda Yacht Tersane Turizm Denizcilik sahibi Orhan Dinç de CNR Yacht Festivali’ne katılan isimler arasında. Roda Yacht tersanesinde üretilen Roda Yacht ‘101’, yeni nesil tasarımların görücüye çıktığı festivalde en çok ilgi gören yatların başında geldi. 

İlk defa görücüye çıkan Roda Yacht 101’in özelliklerinden bahseden Dinç, “Öncelikle bir Bodrum teknesi. Bodrum yat imalatında ülkemizin bir yüzüdür. Yıllardır Bodrum’da tekne üretiliyor. Geldiğimiz noktada gerek teknolojik olarak, gerek ürün kalitesi olarak iddialı ürünler yapıyoruz. Hedefimiz ihracat yapmak. Ürettiğimiz teknelerin Avrupa liginde sektörümüzü ve ülkemizi temsil etmesi. Bu fuarda sergilediğimiz Roda Yacht 101 de sıfır bir teknedir. Kendimizin ürettiği bir tekne. Bodrum’dan denize indirdiğimiz gibi CNR Yacht Festival’e getirdik. 32 metre yelkenli bir tekne. İçerisinde motor yatlarda aranan konforu ve dizaynı ön planda tuttuk. Kabinlerimiz de oldukça rahat. Dışında da yelken yapmak isteyen, geniş alanlarda zaman geçirmek isteyen, tekneyi doyasıya yaşamak isteyen kişiler için de geniş bir tasarım yaptık. Roda Yacht 101’i yeni suya indirdiğimiz için burada görücüye çıkarttık. Bundan sonra da yurt dışındaki fuarlarda hem Bodrumumuzu, hem şirketimizi, hem de ülkemizi temsilen sergileyeceğiz. Dışarıdan yelkenli, içeriden motor yat özelliği var” diye konuştu.