Deniz Üzerinde Renkli Kutlama

Bodrum’da deniz üzerinde yapılan Zafer Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Deniz Üzerinde Renkli Kutlama

Bodrum’da deniz üzerinde yapılan Zafer Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Yalıkavak ve Gümbet mahallelerinde teknelerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik renkli geçti. 

Yalıkavak Mahalle Muhtarlığı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından Yalıkavak Mahallesi’nde bir kutlama programı yapıldı. Akşamüstü saatlerinde Yalıkavak Belediye Kafe yanında Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için lokma döktürüldü. Ardından mehteran takımı Yalıkavak çarşısında marşlarla yürüdü. Mehteran takımına yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekti. 

Etkinlik yaklaşık 20 teknenin Yalıkavak koyunda tur atmasıyla sona erdi. Marşlar eşliğinde gerçekleştirilen deniz turu, beğeni topladı. 

Kutlamalar kapsamında bir etkinlik de Gümbet’te gerçekleştirldi. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Gümbet Günübirlik Gezi Tekneleri Kooperatifi’nce düzenlenen programda Gümbet İskelesi’nden çıkan yaklaşık 20 tur teknesi, Kumbahçe’ye ulaştı. Burada marşlar çalınıp meşaleler yakıldı. Tekneleri, sahildeki vatandaşlar da ilgiyle takip etti.