DENİZ VE KALE MANZARASI EŞLİĞİNDE KİTAP OKUDULAR

51. Kütüphane Haftası, Bodrum'da da düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Bu yıl...

DENİZ VE KALE MANZARASI EŞLİĞİNDE KİTAP OKUDULAR
51. Kütüphane Haftası, Bodrum'da da düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Bu yıl 30 Mart - 5 Nisan günleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında, Bodrum’da eğitim gören öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek ve kitap sevgisini artırmak için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu etkinliklerden birisi de bugün öğle saatlerinde Kumbahçe sahilinde gerçekleştirildi. Bodrum'un değişik okullarından gelen öğrenciler Kumbahçe Sahilinde öğretmenleriyle birlikte kitap okudular. Deniz ve Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde sessizce kitap okuyan öğrenciler, bir yandan da güzel havanın keyfini çıkardılar.

Etkinlik hakkında bilgi veren Bodrum Cevat Şakir Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim Öztürk, 51. Kütüphane Haftası nedeniyle "Türkiye Okuyor Kampanyası" çerçevesinde 81 ilde aynı saatte yapılmakta olan Kitap Okuma Etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade ederek sözlerine şöyle etti:

"Buradaki sloganımız "Barış İçin Kitap Okuyoruz". Öğrencilerimizle birlikte Sivil toplum örgütlerimiz, öğretmenlerimiz ve Daire amirlerimiz bugün bizimle beraber. İnsanların dikkatini biraz olsun kitap okumaya çekersek ne mutlu bize. Bunun için biz elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Ben Tüm Bodrum'da yaşayan halkımızın Kütüphane Haftasını kutluyor ve kütüphanemizi daha çok sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.

Öztürk ayrıca yarın Gündoğan Ortaokulu'nda "Kariyer Günleri" kapsamında saat 12.30’da yazar Ceyda Vardar ile bir söyleşi gerçekleştirileceğinin de bilgisini verdi.

Etkinliğe katılan 3. Sınıf öğrencisi Ayla Poyraz etkinliğin çok güzel ve faydalı olduğunu dile getirdi. Zeynep Gönen isimli öğrenci ise en çok komedi kitaplarını sevdiğini ifade ederek "okumaya bayılıyorum" diye konuştu. Aleyna Tatlıcı isimli öğrenci ise her tür kitabı okumaktan keyif aldığını dile getirdi.