Denizcilerden Özyurt'a Tam Destek

Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı’nın İzmir Bölge Seçimleri’ne aday olan BODER Başkanı Halil Özyurt, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç’i makamında ziyaret etti. 

Denizcilerden Özyurt'a Tam Destek

Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı’nın İzmir Bölge Seçimleri’ne aday olan BODER (Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeler Derneği) Başkanı Halil Özyurt, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç’i makamında ziyaret etti. 

Ziyarete BODER yönetim kurulu üyeleri Orhan Kavala, Itır Köylü ve Numan Özyurt da katıldı. 29 Aralık 2019 tarihinde İzmir’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından  yapılacak Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı’nın İzmir Bölge Seçimleri’ne aday olan Özyurt, seçimler ve tanıtım ajansının faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi, Dinç’ten bir Bodrumlu olarak desteğini istedi. 

DENİZCİLERİMİZİN DESTEĞİNİ ALMAK BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Özyurt “Antalya’da iki hafta önce düzenlenen toplantıda Kuşadası, Marmaris, Fethiye, Denizli, İzmir ve Afyon’daki turizm temsilcileri beni desteklediklerini söylediler. Bugün de Orhan Dinç başkanımızı ziyaret ederek seçimlerle ilgili bilgi verdim, değerli görüşlerini ve desteğini aldım. O da bizi ve çalışmalarımızı desteklediğini söyledi. Ege için Akdeniz için ülkemizin turizmi için elimizden ne geliyorsa hep birlikte yapmaya hazırız. Yönetim kuruluna girdikten sonra amacım üç kişilik icra kurulunda yer alarak, turizm ve tanıtım ile ilgili Ege Bölgesi’nin önemli projelerinin hayata geçirilmesini sağlamak olacak” dedi.

ÖZYURT’A DESTEĞİMİZ TAM

Başkan Orhan Dinç ise Özyurt’a çalışmalarında başarılar dileyip sonuna kadar desteklediğini belirterek “26 Ekim 2019 tarih ve 30930 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının Teşkilatı ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında 19. Madde’nin 4. fıkrasında usul ve esasları belirtilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri seçiminde aktif olmanın hem deniz turizmine hem de deniz ticaretine çok fayda sağlayacağını biliyoruz. Bu süreç içerisinde kendisinin yanında olduğumuzu belittik ve başarılar diledik” dedi.